Komunijne koki 2024

Zbliża się czas Pierwszej Komunii Świętej, więc warto doprecyzować ostatecznie wybraną stylizację na niepowtarzalną okazję. Jeśli jesteś zdecydowana na upięcie włosów dziecka w kok, to jesteś w świetnym miejscu. Oto nietuzinkowe, zachwycające rozwiązania od prostych i klasycznych upięć po te cudowne i wymagające większego zaangażowania w stylizację.

Koki komunijne charakteryzują się elegancją, klasą, a zarazem i delikatnością, co pięknie się wkomponowuje w ten ważny dzień. Jeśli Twoja pociecha jest zdecydowana na upięcie włosów w postaci koka, to warto uprzednio takie uczesanie „przetestować”. Kilka takich prób pozwoli znaleźć najdoskonalsze ułożenie włosów. Wszechstronność koków pozwoli je przetestować w różnych stylach, zaczynając od prostych, klasycznych koków z delikatnymi dodatkami, a kończąc na skomplikowanych upięciach z warkoczami i innymi ozdobami np. wstążek, kwiatów czy pereł.

To niepodważalna zaleta umożliwiająca dopasować kok do indywidualnych preferencji oraz stylu ubioru dziewczynki tworząc zgraną całość.
Trwałość koków komunijnych to kolejna ich ogromna zaleta zaraz po tej, że kompletnie nie przeszkadzają podczas uroczystości. Prawidłowo wykonany kok, używając odpowiednich produktów do stylizacji, ma szansę utrzymać się przez cały dzień, co doskonale pasuje do uroczystego przyjęcia po Komunii Świętej.

Rodzaje koków na komunię

Kok klasyczny – podstawowy i uniwersalny rodzaj koków, jaki jest zarazem elegancki. Włosy są zazwyczaj zbierane z tyłu głowy i splecione lub zawinięte wokół siebie, tworząc okrągły kształt.

Klasyczny kok komunijny Klasyczny kok komunijny z kwiatkami

Kok francuski – w tym rodzaju koka włosy są splecione od dołu do góry głowy, tworząc elegancki i skomplikowany wygląd. Wyrafinowane upięcie włosów dla wymagających.

Kok francuski komunijny Koczek francuski na komunię

Kok holenderski – zbliżony wyglądem do powyższego koka, lecz włosy są splecione na zewnątrz, tworząc efekt trójwymiarowości. Efektowne i modne rozwiązanie.

Komunijny kok holenderski z ozdobą Holenderski kok komunijny

Kok baletowy – wysoki kok umieszczony na górze głowy, stosowany przez tancerki baletowe. Elegancki i trwały, doskonale trzyma się swojego miejsca.

Komunijny kok baletowy z diamencikami Elegancki komunijny kok baletowy

Kok kokardka – w tym przypadku włosy są zawinięte lub splecione wokół siebie, tworząc kształt kokardki. Zabawny i uroczy styl, ale zarazem doskonały na Dzień Komunii Świętej.

Komunijny kok kokardka Elegancki kok kokardowy na komunię

Kok romantyczny – delikatny i swobodny kok ozdobiony luźnymi pasmami włosów i kwiatami. Opcja dla dziewczynek lubujących się w naturalnym i romantycznym wyglądzie.

Komunijny romantyczny kok Delikatny romantyczny kok na komunię

Kok warkoczowy – stworzony za pomocą warkocza splecionego lub zawiniętego wokół siebie.

Warkoczykowy koczek na komunię z gwiazdką Kok warkoczowy komunijny

Kok koktajlowy – luźne upięcie włosów z nieregularnymi pasmami włosów opadającymi z koktajlowej upiętej cząstki. Świetny wybór na uroczystość komunijną.

Komunijny koktajlowy koczek Kok koktajlowy z kwiatkami na komunię

Kok diamentowy – koczek utworzony z delikatnych przeplatających się warkoczy, nadających subtelności i eleganckiego wyglądu. To upięcie prezentuje się naprawdę wyjątkowo.

Kok diamentowy z wiankiem Kok diamentowy na komunię

Kok koronkowy – uzyskane upięcie za pomocą koronkowych wstążeczek lub tasiemek, również prezentuje się nietuzinkowo.

Koronkowy kok na komunię Komunijny koronkowy koczek z drobnej wstążeczki

Ozdoby do koka

Kwiaty – świeże lub sztuczne dodatki kwiatków to jeden z najmodniejszych wyborów na przyzdobienie koka komunijnego. Kwiatki mogą być umieszczone wewnątrz koka lub przypięte z boku.

Wstążki – kolorowe i delikatne wstążki są często wykorzystywane jako dodatek do fryzury komunijnej, który jest jej świetnym uzupełnieniem.

Perły i koraliki – jak i inne błyszczące dodatki są świetnym wyborem dla podkreślenia wyniosłości wydarzenia.

Cienkie opaski – przypięte włosy za pomocą opasek nadają stylizacji subtelności i elegancji. Opaski mogą być wykonane z różnych materiałów, np. takim materiałem jest: jedwab, satyna lub koronka.

Kokardki – są uroczym dodatkiem do dziewczęcego upięcia na komunię i mogą być przypięte w różnym miejscu koka.

Kokardka z małym wiankiem dla koka komunijnego Kokardka z opaską w drobne kwiatki dla upięcia komunijnego Duża spinka w diamenty jako ozdoba dla upięcia komunijnego Kwiatki różyczki dla upięcia włosów w kok na komunie
Drobna komunijna opaska w diamenciki z klasycznym komunijnym kokiem Drobne kwiatki, ozdoby w upięciu komunijnym Białe kwiatki w koczku komunijnym Wsuwki z drobnymi kwiatkami przed kokiem komunijnym Kwiatki na boku upięcia komunijnego Ozdoby dla upięcia komunijnego