Kręcone włosy z grzywką

Grzywka przy kręconych włosach z reguły wygląda obłędnie. Aby tak się stało, musimy przestrzegać kilku zasad przy jej wyborze. Do wyselekcjonowania idealnie pasującej grzywki należy kierować się naszym kształtem twarzy, typem kręcenia włosów oraz najważniejsze stylem, który chcesz osiągnąć.

Modne rodzaje grzywek przy kręconych włosach

Grzywka na jeden bok

Grzywka na boku, lub na ukos to modny wybór wśród pań z kręciołkami. Można pokusić się o jej lekkie wyprostowanie lub pozostawić swobodnie podkręconą. Grzywka skierowana na jeden bok z kręconymi pasmami włosów zdecydowanie dodaje romantycznego uroku.

Prosta grzywka z kręconych włosów

W miarę okiełzana grzywka na prosto przez całą długość czoła z delikatnie kręcących się loczków daje kontrast między gładką grzywką a kręconymi włosami. Jest to szybka technika uzyskania eleganckiego wyglądu minimalnym nakładem czasu.

Grzywka „curtain bangs” z kręconych włosów

Przy grzywce w stylu zasłonki kręcone loczki mogą być dłuższe i luźniej puszczone. Uzyskuje się w ten sposób płynne przejście między poszczególnymi partiami włosów. Taka stylizacja włosów wygląda bardzo naturalnie, a możemy ją uatrakcyjnić, dodając kolorowe pasemka czy refleksy na przodzie.

Grzywka asymetryczna z kręconych włosów

Grzywka o nieregularnym, chaotycznym kształcie dodaje ciekawy i zarazem niepowtarzalny efekt dla pań o kręconych włosach bez względu czy są krótkie, półdługie, czy długie.

Pielęgnacja kręconych włosów z grzywką

Aby być zadowoloną z kręconych włosów, jak i z grzywki należy się zatroszczyć o ich odpowiednią pielęgnację. Nie na darmo są szampony i odżywki dedykowane kręconym włosom. Ich głównym zadaniem jest utrzymać skręt loków i zminimalizować puszenie włosów. Dobór odpowiedniego kosmetyku może zająć trochę czasu, ale trafienie w produkt, z którym włosy się polubią, będzie bezcenne :).

Dla podtrzymania wymarzonego efektu grzywki będzie wymagane cykliczne jej strzyżenie. Z reguły grzywka to najkrótsza cześć fryzury, więc na niej najszybciej widać wzrost długości włosa.

Jeśli dotyczy Cię problem puszenia się włosów, to w porze nocnej zakładanie jedwabnej opaski może pomóc w utrzymaniu kształtu grzywki na następny dzień.

Ciemnobrązowe drobno kręcone włosy z grzywką Czarne kręcone włosy do ramion z grzywką na boki Długie kręcone włosy z refleksami i grzywką na boki Falujące unoszone końcówki, rude kręcone włosy do ramion z grzywką Fryzura bob, drobne kręcone włosy z lekką grzywką Gęsta falująca grzywka curtain fringe Gęste kręcone brązowe włosy z grzywką curtain bangs Kok z cienkich kręconych włosów z grzywką, drobne loczki Kręcona grzywka z długimi włosami jasny brąz Kręcone włosy do łopatek z falującą grzywką Long bob kręcone włosy, falowana grzywka Włosy kręcone, falujące końcówki, prosta grzywka na boki