Kręcone włosy

Kręcone włosy są niezwykle twarzowe i seksowne, a przede wszystkim zawsze modne. Niejedna kobieta, która ma proste włosy, marzy o pięknych bujnych lokach. Takie włosy nigdy nie są oklapłe, wyglądają świeżo i zmysłowo. Każda fryzura wygląda okazale – koński ogon, luźny warkocz i upięcie, a włosy luźno puszczone pięknie okalają owal twarzy. Zaletą również jest to, że na kręconych włosach nie widać nieudanego cieniowania. Jednak taka fryzura wymaga więcej czasu i cierpliwości, oraz należy zapewnić im należytą codzienną pielęgnację.

rude kręcone włosy

Włosy kręcone bez połysku?

Włos kręcony na przekroju ma kształt eliptyczny, oznacza to, że skręt odbija światło, rozpraszając je w różnych kierunkach. Inaczej mówiąc nie tworzy płaskiej powierzchni jak proste włosy – od ich płaszczyzny światło odbija się, co sprawia wrażenie połysku.

Jak zrobić, by fryzura zawsze była pełna blasku, a jej wygląd był nieskazitelny?
Aby zapewnić włosom połysk, myj je w letniej wodzie, a płucz nawet w chłodnej (zamknie łuski). Używaj delikatnego szamponu nawilżającego przeznaczonego do włosów kręconych. Ten rodzaj włosów mocno tego potrzebuje, unikniesz puszenia się. Po każdym myciu wmasuj odżywkę do kręconych pasm, a raz-dwa razy w tygodniu spraw im dogłębną pielęgnację, w postaci odżywczej maski. Po nałożeniu rozczesz włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami-ułatwi rozprowadzenie jej na całej długości pasm.

Jak dbać o urodę loków?

– Jeśli chcesz by włosy falowane, były bardziej uniesione, susz je z pochyloną głową w dół. Skieruj strumień powietrza na nasadę, a następnie na końce włosów, lekko wgniatając dłonią.
– gdy Twoje kręcone włosy są niesforne i puszą się, oprócz intensywnego nawilżenia, po umyciu wygładź je szczotką, spryskaj lakierem i rozczesz. Na koniec użyj preparatu nabłyszczającego.
– loki będą trwalsze i bardziej sprężyste, gdy nakręcisz pasma w przeciwnym kierunku do tego, w którym zazwyczaj układają się.

Wydawać mogłoby się, że kręcone włosy to po prostu jeden kształt i rodzaj, nic bardziej mylnego. Można wyróżnić kilka rodzajów fal i loków, w zależności czym zostały wykonane i ułożone. Zobacz, jak je wystylizować by wyglądały pięknie.

1. Burza loków, naturalnie kręcone lub nakręcone na drobne papiloty. W wilgotne pasma wgnieć piankę lub odżywkę i nawiń je na wałki, lub papiloty różnej grubości (z przodu cieńsze, z tyłu grubsze). Wysusz włosy suszarką. Zdejmij wałki i rozciągnij loki palcami.

2. Delikatne fale, naturalnie wyglądające. Spryskaj pasma modelującym lotionem. Nawiń je na średniej grubości papiloty, aby uzyskać bardziej naturalny efekt, możesz też wygnieść włosy dłonią i wysuszyć suszarką z dyfuzorem. Kiedy będą suche, zdejmuj papiloty i delikatnie przeczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

3. Naturalne loki o różnej fakturze. Wybrane, suche pasma podkręć lokówką o różnej długości (nawijaj pasma tylko do 3/4 ich długości).

4. Grube eleganckie loki, w stylu lat 70. W wilgotne włosy wmasuj piankę lub krem do stylizacji. Zrób przedziałek z boku głowy. Pasma od nasady modeluj na grubej, okrągłej szczotce, a końce podkręć na termoloki. Na zakończenie podkreśl skręt odrobioną żelu.

5. Grube gładkie fale. Wmasuj piankę do układania i zrób przedziałek z boku głowy. Końce pasm (na wysokości uszu) nawiń na grube wałki. Wysusz i polakieruj.

Cenne Rady:

– jeśli Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania, i chcesz uniknąć nadmiernego obciążenia, zastosuj trik. Spryskaj włosy lakierem lub nabłyszczaczem włosy z dużej odległości (ok. 30 cm).
– jeśli Twoje włosy są przesuszone, raz w miesiącu nakładaj u fryzjera maskę głęboko regenerującą i skorzystaj ze specjalnej sauny na włosy. – aby włosy wyglądały na bardziej puszyste i gęściejsze, zastosuj cięcie warstwowe, czyli cieniowanie.
– włosy sztywne zmienią swoją strukturę po zastosowaniu specjalnego kosmetyku zwiększającego elastyczność pasm w duecie z grubą okrągłą szczotką.
– delikatne i cienkie włosy modeluj wodą stylizującą w sprayu, a podczas suszenia wygniataj dłonią.

Piękne kręcone włosy zawsze dodają uroku jej właścicielowi. Aby uzyskać taki efekt, należy przede wszystkim zacząć od właściwej pielęgnacji. Zadbanie o bardzo dokładne oczyszczanie skóry głowy to podstawa. Następnie należy skupić się na odbudowie i zamykaniu łusek włosa po to, aby uzyskać zdrowe jędrne włosy.

W tym celu pomogą odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów kręconych. Mogą to być preparaty zawierające w składzie keratynę, kolagen, jedwab, olejki czy nawet silikon, ale w niewielkiej ilości. Dlaczego znalazł tu się silikon? Ponieważ na powierzchni włosów tworzy ochronną barierę i kosmki wyglądają zdrowo. Tylko uwaga nadmiar silikonu osłabia skręt.

Nawilżanie odżywką i maską

Kręcone włosy należy wspomóc odżywkami najlepiej bez spłukiwania po każdorazowym umyciu głowy oraz maską, którą proponuje się użyć, chociaż 1x w tygodniu. Kędziory mają skłonność do przesuszenia i preparaty nawilżające są bardzo wskazane, aby nie mieć efektu puszenia się.

Czesanie kręconych włosów

Do rozczesywania poleca się grzebień drewniany o szeroko rozstawionych ząbkach i czynność wykonuj na mokrych włosach. Wstępnemu czesaniu pomogą własne palce.

Suszenie naturalne lub suszarką z dyfuzorem.

Najlepsze jest naturalne suszenie. Jednak w pilnych przypadkach użyj suszarki z dyfuzorem z chłodnym nawiewem oraz jonizacją.

Jakie cięcie dla kręconych włosów?

Idź do stylisty, który zna swój fach. Od niego będzie zależało podejście do włosów kręconych. Włosy wymagają prawidłowego cieniowania. Nie daj się namawiać na strzępienie i degażowania pukli, ponieważ zepsuje to efekt dobrego ułożenia włosów. Fryzura powinna być dopasowana do kształtu twarzy.

Aktualne fryzury dla długich włosów kręconych.

Naturalne sprężynki

Długie włosy sięgające do klatki są wciąż modne. Sprężynki ładne wycieniowane i okalające twarz czynią fryzurę elegancką oraz naturalną.

Styl boho z kręconych włosów.

W zadbane włosy kręcone wplatane z boku warkocze tworzą piękną fryzurę. Warkocze możesz mieć plecione z boku lub według uznania.

Niski kok

Sprawdza się bardzo w kręconych włosach. Naturalny skręt czyni fryzurę bardzo elegancką na każde okolicznościowe wyjście.

Fryzury krótkie dla włosów kręconych.

Klasyczny bob

Tak wersja cięcia zarówno na prosto jak i w asymetrii nie ma sobie równych. Prawidłowo wycieniowane dają wspaniały efekt wizualny. Wystarczy spiąć włosy w ozdobną klamrę z jednej strony i dodatkowe uczesanie gotowe w kilka chwil.

Lob

Włosy kręcone o średniej długości to idealne podkreślenie twarzy.

Fryzury dla kręconych włosów z grzywką

Moda koło zatacza. Włosy sięgają do ramion lub odrobinę za ucho. Bardzo ważne jest wyeksponowanie skrętu pukli.
Grzywka curtain bags wiedzie prym. Zwolenniczki kręconych włosów nie rezygnują z grzywki na prosto, a kędziorów z niej nie prostujemy.

Jakie kosmetyki do układania kręconych włosów?

W pierwszym etapie proponuje się użyć odżywki bez spłukiwania. Jednym ze sposobów jest użycie pianki do loków. Dobre rezultaty daje przy włosach cienkich kręconych.

Stosując serum do włosów kręconych z olejkiem arganowym zaraz po myciu, przed suszeniem, nawilżasz włosy, czyniąc je zdrowymi. Następnie, aby podkreślić skręt, wskazane jest zastosowanie kremu lub sprayu podkreślającego skręt włosów. Dlatego też sporo o pielęgnacji kręconych włosów. Prawidłowo nawilżone włosy są wizytówką, a przy okazji elegancji skręt kędziorków spełnia nasze oczekiwanie.