Krótkie fryzury męskie 2024

Najpopularniejszymi i najmniej kłopotliwymi fryzurami dla mężczyzn są krótko ścięte włosy. Większość panów skupia się na klasycznych stylizacjach wzbogaconych o nowoczesny wygląd. Jeśli tym razem chcesz postawić na fajne krótkie cięcie to ta część portalu, jest dla Ciebie.

Poniżej przedstawimy zdjęcia zawierające modne krótkie fryzury męskie, które górują w tym sezonie fryzjerskim. Każdy rodzaj ułożenia krótkich włosów w bardzo szybkim czasie uzyskał swoją nazwę, a wydawałoby się, że na małej długości włosów nie można „poszaleć. Nic bardziej mylnego.

W galerii zobaczysz takie cięcia jak undercuts, quiffs, hard parts, warstwowe cieniowanie, buzz cuts i nie tylko.

Komu pasują krótkie włosy męskie?

Dla niemal każdego mężczyzny krótkie, a nawet bardzo krótkie włosy będą odpowiednią fryzurą. Nawet z taką długością włosów można uczesaniem pokazać swój charakter oraz styl. Są pewne reguły, które ułatwią dobór uczesania z takiej długości włosów. Panowie o twarzach w kształcie trójkąta oraz kwadratu powinni postawić na włosy nieco dłuższe w górnej części głowy, a boki zrobić krótsze lub i nawet je wygolić.

Dla posiadaczy twarzy o okrągłym kształcie chcącym wizualnie ją wyszczuplić najlepszą opcją będzie wygolenie boków.

Natomiast krótkie włosy o równej długości są świetne dla szczupłych oraz owalnych twarzy. Fryzura taka sprawia, że twarz jest pozytywniej odbierana.

Jak i czym układać krótkie włosy męskie?

Chcąc cieszyć się jak najdłużej stylizacją włosów, taką jak zaraz po wyjściu od fryzjera potrzeba użyć kosmetyków do utrzymania włosów „na swoim miejscu”.  Odpowiednią bazą, od której powinno zacząć się stylizację, jest tonik do włosów męskich. Ma on za zadanie przygotować włosy do suszenia, chroniąc włosy przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza z suszarki. Włosy po jego zastosowaniu są również łatwiejsze w modelowaniu.

Następnie warto użyć grzebienia dla prawidłowego rozczesania i rozprowadzenia następnego kosmetyku do stylizacji, jakim jest pomada do włosów.

Dzięki pomadzie utrwalamy finalną wersję naszej stylizacji. W zależności od oporu włosów do modelowania trzeba wybrać między lekkimi i bardzo mocnymi utrwalaczami oraz czy włosy mają być w wersji matowej czy błyszczącej.

Czy można mieć kręcone włosy męskie i fajną fryzurę? To jest trudny temat, ale możliwy. Raczej bardzo krótka fryzura odpada i góra musi pozostać dłuższa. Na pewno w przypadku krótkich kręconych włosów świetnie sprawdzają się stylizację z wygolonymi bokami.

Świetnie sprawdzają się krótkie fryzury męskie z przedziałkiem, nadają one charakteru i ściągają wzrok :). Poniżej zapraszamy do galerii fryzur męskich obciętych na krótko:

Krótkie włosy mają taką wadę, że szybko się przetłuszczają oraz dosyć często wymagają podcinania boków, ponieważ szybko tracą estetyczny wygląd przez nachodzenie włosów na uszy i szyję. Na tym praktycznie kończą się minusy takiej fryzury. Z tą niedogodnością można się łatwo uporać, stosując szampon dla włosów męskich. Nadaje się on do częstego używania i wspaniale wpływa na kondycję włosów. Dla uporania się problemu tłustych włosów zaleca się zastosować maseczkę regenerującą dla włosów nadmiernie przetłuszczających się. Stabilizuje ona pracę gruczołów łojowych oraz wchłania nadmiar tłuszczu.