Krótkie fryzury z cienkich włosów część I


Cienkie włosy rządzą się swoimi prawami. Uczesanie ich to indywidualna sprawa każdej osoby. Aby wybrać fryzurę należy widzieć daną osobę i dobrać ją do kształtów twarzy
i innych możliwości.

Wśród częstych zabiegów fryzjerskich należy wymienić cieniowanie i częste podcinanie. Poza tym sama pielęgnacja rzadkich włosów powinna być rutyną.

Jedyne co mogę zaproponować to zapoznać się z aktualnymi trendami modowymi na taki rodzaj włosów.

Zbyt ciemne farbowanie włosów odbija się niekorzystnie na cienkich włosach. Farby o jasnym i ciepłym odcieniu byłyby dobrym wyborem. Wszelkie refleksy dodają uroku fryzurze.

Która fryzura dla Ciebie?

Intuicyjnie wybierzesz najlepszą. Z modnych obecnie fryzur spójrz na cięcie typu bob i takie które sięgają do ramion.

Blund bob

Nadaje się do cienkich włosów. Są to włosy sięgające do ramion lub połowy szyi. Cięte lekko na ukos. Może być na wprost. Przedziałek po środku lub po boku
w zależności od rysów twarzy. Do modelowania użyj okrągłą szczotką.

Bob

Cięcie proponuję na krócej z lekkim wycieniowaniem u góry. Ewentualnie na prosto. Nie może to być bob z bardzo wydłużonym przodem.

Dobrym pomysłem będzie grzywka, którą zgrasz z rysami twarzy.

Fale i loki

Włosy obcięte do ramion i lekko pocieniowane możesz pofalować szybko za pomocą soli morskiej. Wystarczy tylko nanieść na wilgotne włosy preparat i delikatnie ugniatać je.
Użycie lokówki lub wałków też będzie dobrym pomysłem lecz nie zapominaj o użyciu kosmetyków zabezpieczających pasma.

Artystyczny nieład

Bardzo preferowane cięcie polega na wycieniowaniu zarówno grzywki jak i pozostałych włosów. Użycie pianki do ułożenia w szybkim czasie pozwoli na roztrzepanie fryzury palcami i gotowe.
Pozorny artystyczny nieład a ile wdzięku w uczesaniu.

Jakie są sposoby na dodanie objętości czuprynie?

Jednym z dość często stosowanym sposobem jest użycie suchego szamponu do włosów. Podnosi on włosy ku górze i nieco usztywnia. Dobrym pomysłem jest modelowanie włosów okrągłą szczotką.
Włosy podniesione sprawiają wrażenie gęstszych.

Na rynku znajdziesz preparaty dodające objętości. Ale nie stosuj ich w dużych ilościach bo uzyskasz odwrotny efekt. Wybieraj kosmetyki bez parabenów
i silikonów. Stosuj częste płukanki z naturalnym składników. Maski regeneracyjne na włosy bardzo wskazane. Gdybyś miała rozdwojone końcówki proponuję wybrać taki olejek, który szybko wchłonie się w strukturę włosa. Utrwalaj włosy lakierem z przeznaczeniem do takich włosów.

Powyżej przedstawiliśmy kilka przykładów, co można zrobić z włosami jeśli ich grubość nie jest zbyt  duża. Jaką będzie Twoja fryzura na cienkie włosy? Jeśli potrzebujesz więcej propozycji to poniżej w galeriach mamy zwarte następne uczesania wykonane na cienkich włosach.