Krótkie fryzury 2024

Krótkie fryzury bez względu na porę roku są wdzięczną długością włosów. W okresie zimowym nie wplątują się w ubrania, kiedy to jesteśmy mocno opatuleni i nie są łatwym kąskiem dla kurtkowych zamków. Latem za to jesteśmy w stanie szybko wystylizować, jak i wysuszyć takie krótkie włosy.

Mogłoby się wydawać, że taka niewielka długość kosmyków ograniczy nam ilość ich stylizacji. Nic bardziej mylnego, modnych krótkich fryzur nie brakuje, jest ich ogromna ilość dla każdego rodzaju i koloru włosa.

Jeśli będziesz ulegać częstej pokusie zmiany stylizacji, to czekają na Ciebie warstwowe, jak i proste boby, klasyczne oraz nietuzinkowe pixie czy inne krótkie fryzury, których nazwy być może po raz pierwszy tu przeczytasz. Mamy nadzieję, że uda nam się Ciebie nakłonić do tego, że sięgniesz po nożyczki lub zlecisz to swojemu ulubionemu fryzjerskiemu mistrzowi ;).

Jak dobrać krótką fryzurę do kształtu twarzy?

Jak przy żadnym innym cięciu kształt twarzy odgrywa najistotniejszą rolę. Ograniczona długość włosa zmusza do trafnej analizy, co chcemy u siebie eksponować, a co zamaskować. Bardzo krótkie cięcia najlepiej pasują dla kobiet z proporcjonalnie ukształtowaną, okrągłą głową w połączeniu z delikatnymi rysami twarzy i jednym wyrazistym elementem, jakim mogą być gęste brwi, duże oczy lub pełne usta.

Dla kwadratowej twarzy proponowana jest stylizacja na pazia lekko zaokrąglonego i dłuższego po bokach. Dla owalnych i trójkątnych zarysach twarzy świetna będzie cieniowana grzywka sięgająca do oczu oraz inne asymetryczne krótkie fryzury z przedziałkami.Prosty bob do linii obojczyków (blunt collarbone bob)

Prosty bob do obojczyków z ombre na cienkich włosach Prosty bob do obojczyków z przedziałkiem na boku i rudych włosach

Prawdopodobnie, jest to najmniej wymagająca stylizacja z całej palety krótkich fryzur. Włosy są tej samej długości, mogą być z lekką falą, co czyni tę fryzurę nieskomplikowaną w utrzymaniu.

Skrócony bob (cropped bob)

Krótki bob z jaśniejszymi pasemkami, stylizowany na jeden bok Krótka wersja bob dla kręconych włosów

Krótsza wersja boba o kilka centymetrów również pozwala stworzyć stylizację z dużą objętością. Prezentuje się nietuzinkowo.

Dłuższy bob z grzywką (fringed lob)

Czekoladowy krótki bob z grzywką kurtyną Blond lob z grzywką na dwa boki

Dodana cienka grzywka zwiększa atrakcyjność takiego czesania, a lob (dłuższy bob) również zalicza się do krótkich cięć.

Fryzura rozczochrana przez wiatr (windswept crop cut)

Teksturowany pixie cut dla cienkich rozczochranych włosów Efekt krótkich fryzury rozczochranej przez wiatr

Krótka fryzura pixie może uzyskać nieziemski wygląd przez ułożenie włosów do góry i lekkie skierowanie do tyłu, jakby były potraktowane przez mocniejszy powiew wiatru.

Krótki shag (short shag)

Krótki shaggy bob dla kobiet Bardzo krótki shaggy bob

Niezwykle popularna stylizacja shaggy w tym roku, która najlepiej oddaje piękno loków. Zwłaszcza na tak krótkich kosmykach.

Bob z uniesionymi włosami i widocznymi odrostami (Rooty stacked bob)

Widoczne odrosty na krótkiej fryzurze bob z uniesionymi włosami Krótki odwrócony bob z uniesionymi włosami

Bardzo pięknie prezentująca się odmiana krótkiej fryzury bob ze ścięciem pod ukos. To ułożenie włosów daje pełną swobodę w ich modelowaniu z wyjątkiem pozostawienia ciemniejszych włosów przy nasadzie głowy.

Bob do wysokości podbródka (Blunt chin bob)

Krótki prosty bob do brody Jasny blond bob do wysokości podbródka

Prosty bob bez dodatkowych warstw z lekko wywiniętymi końcówkami, które wyglądają na super gęste. Idealna i prosta fryzura z krótkich włosów.

Subtelnie ułożony bob (Subtle stacked bob)

Krótka ułożona na skos pixie bob Subtelny delikatnie rozwarstwiony bob z upięciem

Dzięki sprytnemu zastosowaniu nożyczek i cięciu warstw w kształcie stosu uzyskasz wspaniały wygląd włosów z dodatkową objętością.

Lob z grzywką i frędzlami (Fringed long bob)

Krótki prosty bob z grzywką zasłaniająca czoło Krótkie cienkie włosy frędzle z refleksami i grzywką na prosto

Charakterystyczny i bardzo dobrze znany long bob z grzywką, której boczne pasma łudząco przypominają frędzle, a grzywka nostalgicznie przypomina dawne czasy.

Krótki rozczochrany pixie (Choppy pixie)

Krótki rozczochrany pixie na ciemnych włosach Krótki rozczochrany pixie z delikatnym balejażem

Nieco dłuższa góra przy stylowym pixie cut pozwala na stworzeniu wielu stylizacji, pomimo że włosy nie sięgają do linii uszu.

Gęsty bob do podbródka (Shaggy chin bob)

Swobodny krótki bob do podbródka z grzywką kurtyną Krótka chaotyczna fryzura bob dla gęstych włosów

Łatwe fryzury bob wracają na szczyt swojej popularności. Ta bardziej rozczochrana wersja z grzywką w stylu kurtyny gwarantuje niepowtarzalny wygląd w klasycznym krótkim cięciu.

Wyrzeźbiona krótka fryzura (Sculpted crop cut)

Wyrzeźbiona krótka fryzura dla ciemnych włosów przed ucho Dłuższa pixie ułożona do przodu z widocznymi uszami

Zachowane dłuższe włosy na górze pozwalają na mnogość stylizacji, a naturalnie wyglądające boki sięgające z przodu przed ucho, a z tyłu za ucho sprawiają, że ta fryzura pixie wygląda jak dzieło rzeźbione przez artystę.

Pixie z rozczochranymi kosmykami (Piecey pixie)

Krótka fryzura w stylu mokrej włoszki Bardzo krótkie pixie rozczochrane rozjaśniane kosmyki

Śmiała fryzura pixie dla odważnych kobiet, której utrzymanie będzie wymagało żelu lub pomady do utrzymania rozczochranych kosmyków ułożonych do tyłu.

Gładki bob do brody (Sleek chin bob)

Krótki gładki bob do podbródka dla cienkich włosów Gładki krótki bob blond do brody z przedziałkiem na środku

Gładki bob ze ściętymi warstwami na równo wygląda uroczo, dla zwiększenia wdzięku fryzury możesz pozwolić sobie na zgięcie końcówek, które maksymalnie sięgają do połowy szyi.

Bob z grzywką w stylu zasłony (Curtained bob)

Fryzura krótka bob z grzywką kurtyną Delikatna grzywka kurtyna dla krótkiej fryzury do szyi

Długa grzywka w stylu zasłony świetnie komponuje się z pozostałymi warstwami włosów otaczającymi twarz. Idealne rozwiązanie dla uzyskania modnej i niedługiej fryzury.

Zaokrąglony krótki bob (Rounded short bob)

Okrągły krótki bob z blond włosów Krótki okrągły bob z włosami za ucho

Zaokrąglone końcówki oraz grzywka na boku, która również zachowuje krągłości, jest dobrym rozwiązaniem dla pań unikających stylizacji z prostymi odcinkami włosów.

Bob z mikro grzywką (Micro fringed bob)

Krótki falowany bob z mikro delikatną grzywką Krótki bob z mikro grzywką z jaśniejszymi pasemkami

Bardzo delikatna grzywka, wręcz mikroskopijna pozwoli Ci odświeżyć swój wygląd. Pozostała część włosów pozwoli zakryć Ci uszy, pozostawiając odsłoniętą szyje.Krótkie fryzury z prostą grzywką

Bob z krótką grzywką to naprawdę świetny sposób, aby w jednej chwili dodać włosom objętości i ożywić swój wygląd. Ta odmiana zapewnia nowy, świeży look, który na pewno przyciągnie spojrzenia i sprawi, że poczujesz się młodziej i pełniejszej energii. Zwiększona gęstość fryzury naprawdę może zdziałać cuda, nadając Twojej sylwetce lekkości i elegancji.

Nowy styl to nie tylko zmiana zewnętrzna, to także pewnego rodzaju odbicie Twojego wnętrza. Wyrazisty wygląd może pomóc Ci złapać wiatr w żagle i odważnie podążać przez życie. Czasem odrobina zmiany w wyglądzie potrafi wpłynąć na nasz nastrój i pewność siebie w niespodziewany sposób.

Krótkie włosy z grzywką na prosto, farbowanie ombre Krótka fryzura ścięta na prosto do linii żuchwy, popielate pastele

Fryzura na pazia dla wybranek

fryzury krótkie włosy, grzywka zasłaniająca czoło fryzury krótkie, pastele połączone z blond włosami fryzury krótkie włosy fryzury krótkie na czarnych włosach

Rzeczywiście, propozycja ułożenia włosów na pazia najlepiej pasuje do kobiet o szczupłej, pociągłej twarzy i delikatnych rysach, takich jak malutkie, zgrabne noski. Dla takich osób, uzupełnieniem fryzury na pazia może być chaotyczna grzywka. Lekki nieład, skierowany w stronę twarzy, dodaje tej fryzurze niezwykłego uroku i charakteru.

Jeśli natura obdarzyła Cię właśnie taką możliwością, warto skorzystać z niej i wyeksponować swoje atuty. Fryzura na pazia może naprawdę rewelacyjnie podkreślić piękno Twojej twarzy i dodać Ci pewności siebie. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze we własnej skórze i wybrać fryzurę, która najlepiej Cię odzwierciedla.

Krótkie asymetryczne fryzury

Asymetryczna fryzura z zaczesanymi prostymi włosami na bok Krótka fryzura okalająca twarz z postrzępioną grzywką Krótka fryzura z wygolonym wzorkiem na tyle szyi Przejściowa krótka fryzura z brązowych włosów

Galeria krótkich fryzur

Alternatywna fryzura średniej długości, ostrzyżony mullet z bardzo krótką grzywką Asymetryczna fryzura pixie bob dla krótkich prostych, rudych włosów Bardzo krótka fryzura bob do linii ucha z przedziałkiem na środku Bardzo krótka fryzura bob z delikatną grzywką i jaśniejszymi pasemkami Bardzo krótka fryzura na chłopczyce Blond pasemka na brązowych krótkich włosach Blunt bob krótka fryzura z przedziałkiem na boku, delikatne puszące się włosy Bob na chłopczyce do wysokości żuchwy dla podłużnej twarzy Chłodna koloryzacja krótkich włosów, pazurki Cięcie baby wolf cut na krótkich włosach Czekoladowo brązowa krótka rozczochrana fryzura z pasemkami Dwuczęściowe cięcie na krótkich włosach z przedziałkiem na boku Dwukolorowe krótkie czarne włosy z czerwoną grzywką Fajne krótkie punkowe włosy, fuksjowy kolor Falowana góra zaczesana na bok, krótkie włosy na bokach Fantazyjna teksturowana krótka fryzura z długą grzywką na bok Fryzura zwiększająca objętość z krótkich włosów z przedziałkiem na boku dla nastolatki Geometryczna krótka fryzura ze wzorkiem, wygolony tył, wzór na grzybka Głęboki przedziałek z boku na krótkich gęstych włosach Jasna czerwień, kasztanowy odcień, niechlujnie ułożone krótkie włosy Klasyczna elegancka krótka fryzura z charakterem Klasyczne chaotyczne krótkie cięcie z uniesioną grzywką dla włosów jasny brąz Kokieteryjna krótka fryzura w kształcie litery A z grzywką na boki, jaśniejsze pasma na przodzie Kreatywna, wielokolorowa krótka fryzura Krótka asymetryczna fryzura bronde przed ucho Krótka fryzura bob z warstwami i pasemkami blond Krótka fryzura dla kręconych włosów sięgająca do szyi, burgundowy kolor Krótka fryzura pixie do szyi z przedziałkiem na środku, grzywka curtain bangs Krótka fryzura powyżej ramion, kręcony bob z undercut Krótka fryzura z mocno cieniowanymi końcówkami i centralnym przedziałkiem Krótka fryzurka angled bob Krótka stylowa nastroszona fryzura Krótki bob blond z przedziałkiem na środku dla cienkich włosów Krótki bob do brody z grzywką do kości policzkowych Krótkie cięcie z mikro grzywką Krótkie ciemne włosy z blond kręconą grzywką Krótkie faliste włosy blond z ciemniejszymi odrostami, wygolone boki Krótkie warstwy bob z grzywką na bok dla brunetki Krótki falujący bob zaczesany na bok za ucho Krótki zaokrąglony bob z grzywką zasłaniającą czoło Krótko ostrzyżone włosy z głębokim przedziałkiem na boku dla pań w wieku 70 lat, noszących okulary Ładne krótkie włosy do ucha z grzywką na boku podwijającą się Łatwa fryzura na bardzo krótkich włosach zaczesanych do tyłu, mokra włoszka Lekko piórkowane warstwy z refleksami dla kobiet z krótkimi włosami Loki na krótkich włosach, wygolone boki, koloryzacja ombre Mocna żółta koloryzacja krótkich włosów ze wzorkiem i wygolonym bokiem Modna kłująca krótka fryzura dla kobiet z przedziałkiem zaczesanym na bok Modna, odważna krótka fryzura, niebieski crop z uniesioną grzywką Modne krótkie włosy z pasemkami, sombre Najlepsza krótka asymetryczna fryzura bob z dłuższym bokiem, pastelowe włosy Naturalna krótka fryzura blond, postrzępiona góra Niski krótki bob, swobodnie ułożona fryzura z dłuższą grzywką Pastelowe ombre, krótka chaotyczna fryzura z grzywką zaczesaną na jeden bok Piękna jasna krótka fryzura bob dla starszej pani Piękne krótkie teksturowane, podstrzyżone włosy, różne odcienie pasemek Piękny jasnobrązowy krótki bob z grzywką dla prostych włosów Plażowe fale, propozycja ułożenia na krótkich włosach Plażowe loki z warkoczem zainspirowane stylem boho dla pań z krótkimi włosami Pocieniowana choppy pixie cut z bardzo krótką grzywką na prosto Pokręcona farbowana góra z wygolonymi bokami i ciemnymi odrostami Prosta fryzura bob z ombre dla krótkich włosów, brąz z ciepłym blondem Prosty krótki bob z pasemkami i ciemnymi odrostami Śliczne krótkie kręcone włosy swobodnie stylizowane, dwukolorowe pasemka Stopniowany na czarnych włosach bob z grzywką podkreślającą twarz z warstwami Super krótkie rozjaśniane cienkie włosy zaczesane na jeden bok Urocze krótkie loki z prześwitującymi kosmykami Warstwowe cięcie na krótkich włosach Wygolone boki z krótką fryzurą blond i grzywką zaczesaną na bok Zaczesane do tyłu loki z krótkich koloryzowanych włosów Złocisty blond na krótkich włosach typu shag