Krótkie fryzury 2023

Każdy kolejny dzień uświadamia Cię, że coraz więcej Twoich koleżanek, a nawet gwiazd czy prezenterek telewizyjnych decyduje się na krótko obcięte włosy? Nie ma podstaw do tego, by się dziwić czemu tak się dzieje. Fryzury z krótkich włosów z wielkim hukiem wchodzą w 2022 rok. Ten szał na punkcie krótko obciętych włosów trwa już od bardzo dawna. Nic na to nie wskazuje, aby miało cokolwiek pod tym względem w fryzurowym świecie zmienić. Łatwość i bardzo krótki czas potrzebny do pielęgnacji takich włosów robi to, że coraz więcej dziewczyn na nie się decyduje. Przestawimy Ci tutaj propozycje fryzur, tak abyś się zdecydowała na jedną z nich.

Modne krótkie fryzury

Najmodniejsze krótkie cięcie włosów świetnie wkomponowuje się w okres, kiedy chcemy zregenerować swoje włosy. Daje to możliwość, że z kłakami możemy zacząć od tzw. „zera”. Gdy pasma są zniszczone częstym farbowaniem i innymi agresywnymi zabiegami, najlepszym wyjściem z tej sytuacji będą krótkie włoski. Jednak nie każda osoba może sobie pozwolić na krótko obcięte włosy. Uprzywilejowane są Panie o drobnej budowie z owalnym lub trójkątnym kształcie twarzy. Kobiety, które zdecydowały się na krótkie cięcie, postrzegane są jako energiczne i bardziej nowoczesne od posiadaczek długich włosów.Klasyczny damski bob z krótkich włosów

Ułożenie włosów na tzw. boba jest nieśmiertelnym stylem naprzemiennie powracającym od pokoleń. Fakt nasze mamy nie decydowały się na aż tak mocne cięcia, jakie teraz są na topie. Obecnie krótka fryzura bob charakteryzuję się na ścięciu włosów na tej samej długości do wysokości brody. Bardzo dużo Pań decyduje się również na wygolenie tyłu głowy za pomocą maszynki do włosów. Im bardziej oddalamy się od czubka głowy tym cieniowane włosy są krótsze.

Asymetryczna fryzura bob

Bardzo szeroki wybór wariantów uczesania „na boba” sprawia, że pogłębia to dylemat przed ostatecznym wyborem fryzury. Więc jak dobrać odpowiednią krótką fryzurę? Zapoznać się z jej wszystkimi odmianami ;). Cechą charakterystyczną asymetrycznej odmiany, jest pozostawienie dłuższych włosów na przodzie głowy wraz z jej stopniowym skracaniem ku tyłowi. Całość tej fryzury bardzo przypomina literę A i tak często też jest ta fryzura określana.

Krótkie włosy z prostą grzywką


Bob z krótką grzywką to świetny sposób, dzięki któremu „od ręki” włosom nadajemy objętości. Nowy wygląd i gęstsza fryzura na pewno zostanie szybko dostrzeżona, a i zaczniesz być odbierana na dużo młodszą. Świeży styl nada Ci wyrazistości, pozwoli Ci to złapać wiatru w żagle.

Ostre cięcie, czyli pixie cut

fryzury krótkie włosy, fryzury asymetryczne fryzury krótkie, krótkie włosy fryzury krótkie włosy, fryzury asymetryczne fryzury krótkie, krótkie włosy
Dla Pań, które pragną radykalnych zmian i chcą iść na całość z fryzurą to polecamy właśnie modne pixie cut. Cechą charakterystyczną tego cięcia, są bardzo krótkie włosy z tyłu, które uwidoczniają szyję oraz kark. Przód i góra natomiast posiada niewiele dłuższe włosy, które można unieść za pomocą różnorakich kosmetyków. Taka „chłopczycowa” fryzura świetnie się sprawdza dla kobiet o regularnych rysach twarzy.

Loki i fale na krótkich włosach


fryzury na krótkich włosach, fryzury asymetryczne fryzury krótkie loki, fryzury krótkie kręcone fryzury na krótkich włosach, fryzury asymetryczne fryzury krótkie loki, fryzury krótkie kręcone
Aby nadać uroku dla krótkich włosów i wprowadzić do nich szałowe loki czy fale – warto włosy poddać mocnemu wycieniowaniu po bokach, a na czubku głowy zostawić dłuższe. Zaś mocno kręcone włosy będą ładniej się prezentować i poddawać się naturalnym skrętom, gdy będą mniejszej długości. Przy decydowaniu się na konkretną długość pasm trzeba wziąć pod uwagę bezinwazyjne układanie się włosów, gęstość, a nawet ich kolor.

Fryzura na pazia doskonała, lecz nie dla wszystkich

fryzury krótkie włosy, fryzury asymetryczne fryzury krótkie, krótkie włosy fryzury krótkie włosy, fryzury asymetryczne fryzury krótkie, krótkie włosy
Świetna propozycja ułożenia włosów, lecz sprawdza się jedynie dla kobiet, które natura obdarzyła szczupłą – pociągłą twarzą i ponadto posiadające malutkie zgrabne noski. Uzupełnieniem uczesania włosów na pazia może być, a nawet bardzo wskazane jest posiadanie chaotycznej grzywki. Lekki nieład, ale skierowany w stronę twarzy dodaje mocne uroku dla tak wykonanej fryzury. Jeśli natura stworzyła Ci możliwość posiadania takiej fryzury – wykorzystaj to!

Krótkie fryzury na cienkie i rzadkie włosy

Jeśli w sposób umiejętny zabierzemy się za wycieniowanie cienkich włosów, kładąc szczególny nacisk na włosy przy wysokości uszu. Tym „zabiegiem” możemy spowodować złudzenie, że jesteśmy posiadaczkami grubszych i gęstszych włosów. Pasmom zostanie nadana lekkość, a efekt uniesienia włosów będzie uzyskany dzięki różnej długości kosmyków. Gdy bardzo zależy nam na większej puszystości, wystarczy zastosować prosty trik, a mianowicie podczas suszenia pochyl głowę i susz je pod włos.

Problematycznymi do optymalnego ułożenia są również sztywne włosy. Świetnym zabiegiem jest ich wydegażynowanie i dodatkowo wystrzępione. Największy swój urok mają, gdy są na szczycie głowy są dłuższe, a na bokach sięgają do linii uszu. Tył włosów najlepiej jak swobodnie opada na kark.

W przypadku posiadania rzadkich i ciemnych włosów fryzjer powinien polecić skrócenie ich warstwowo. Takie podejście zapobiegnie prześwitywaniu skóry głowy. Przy jasnych włosach cieniowanie nie odgrywa już tak istotnej roli.

Krótkie fryzury asymetryczne

Krótkie fryzury damskie z dłuższym tyłem

Mullet hair modna fryzura o asymetrycznym cięciu wpisała się w kanom uczesań. Z tyłu dłuższe włosy. Natomiast po bokach i z przodu krótsze, postrzępione.
Zostaje zachowana grzywka. Długość fryzury możesz zwiększyć do ramion. Na ten sezon włosy są bardziej cieniowane. Długość jest stopniowana. Inna fryzura z lat przełomu 80-90 powoli wraca na salony. Przypomina o sobie drapieżność uczesania.

Jak dobrać krótką fryzurę dla swojego kształtu twarzy?

Krótkie cięcie włosów powinno być w szczególności dopasowane do kształtu głowy. Jeżeli Twoja tylna część głowy jest prosta, to nie dla Ciebie jest krótkie dwu centymetrowe cięcie tzw. na zapałkę, gdyż dodatkowo ten mankament zostanie podkreślony. Lepiej postaw na nieco dłuższe kosmyki, około 6-12 centymetry, a podczas suszenia podkręcaj je na grubej półokrągłej szczotce.

Ultra krótkie cięcia polecane są dla Pań z ładnie ukształtowaną głową, delikatnymi rysami twarzy z przynajmniej jednym wyrazistym elementem np. gęste regularne brwi, duże oczy lub pełne usta. Dłuższe kosmyki złagodzą męskie, dość wyraziste rysy, a odstające uszy zostaną zakryte.Przy twarzy kwadratowej mocno polecane są cięcia na pazia o miękkiej linii, zaokrąglone i wydłużone po bokach. Dla owalnej twarzy sprawdzi się mocno wycieniowana grzywka, która śmiało może nachodzić na oczy. Nieregularna linia strzyżenia wraz z zauważalnym przedziałkiem. Zmierzając do owalu przy twarzy trójkątnej zalecana jest grzywka. Krótką szyję można optycznie wydłużyć za pomocą pasm przy linii szczęki i podgolony kark. Dla zapracowanej i zmęczonej twarzy dobra będzie nieco rozwichrzona – potargana fryzura. Dzięki niej odzyskasz młodzieńczego blasku i zamaskujesz zmarszczki. Duży nos świetnie może współgrać z fryzurą a’la bob z lekko wywiniętymi pasmami lub strzyżeniem na chłopczycę z zachodzącymi na policzki kosmykami.

Pielęgnacja i stylizacja krótkich włosów

Krótkie włosy szybko tracą świeży wygląd, wiążę się z tym częstsze mycie, nawet co dziennie. W takim przypadku zalecane jest używanie jak najbardziej delikatnego szamponu. Błędem nie będzie używanie takiego, który jest dedykowany dla dzieci. Postaraj się wyszukać trochę czasu na zastosowanie maski odżywczej zawierającej proteiny z witaminami gruby B, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Posiadając gęste i grube włosy, ale niestety zniszczone możesz pokusić się o sięgnięcie po maskę regenerującą. Przy cienkich włosach należy zdecydowanie odrzucić mocno odżywcze maski, które zbyt mocno je obciążą i przyspieszą przetłuszczanie się.

W zależności od dnia lub humoru, w łatwy sposób możesz wpłynąć na zmianę uczesania. Dla pasm delikatnych i cienkich możesz użyć lotion. Wcześniej namoczone włosy możesz nim spryskać, po wysuszeniu zastosować lakier, dzięki któremu utrwalisz efekt. Ekstrawaganckie fryzury bardzo szybko i łatwo utrwalisz za pomocą gumy do stylizacji. Jest to najbardziej wszechstronny kosmetyk do modelowania, nie wysycha i nie kruszy się. Można ją zawsze mieć przy sobie, by w razie konieczności nanieść poprawki. Mocno utrwalającym kosmetykiem jest żel, który starannie wygładzi włosy i stworzy tzw. mokry efekt. Zapomnij o wosku, obciąża i przetłuszcza włosy.

Uwaga! Nie układaj fryzury, gdy są włosy mokre. Zacznij ich modelowanie, gdy są lekko podsuszone, wtedy efekt końcowy będzie trwalszy i lepszy.

Stylizacja krótkiej fryzury za pomocą suszarki z dyfuzorem

Suszarka to bajecznie proste urządzenie, jakie pierwsze wpada nam do rąk, gdy zaczynamy przygodę z włosami. Jest niezbędne co pewien czas, a na pewno wtedy, kiedy nam się bardzo spieszy ;). Dzięki szybkiemu poszukiwaniu coraz to lepszych rozwiązań, mamy teraz do dyspozycji suszarki, które oferują nam możliwość pielęgnacji włosów oraz ich stylizacji. Suszarka w połączeniu z dyfuzorem, jest zbawieniem dla krótkich włosów. Przy takim zestawieniu, jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób zyskać na wizualnej objętości włosów.

Dyfuzor jest specjalnie dedykowaną nasadką do suszarki. Wyposażony jest on w specjalne wypustki – długie lub krótkie. Po zastosowaniu modelu z długimi wypustkami uzyskamy efekt uniesienia włosów, aż do samej nasady, a do tego będziemy w stanie stworzyć delikatne fale.

Natomiast jeśli chcemy uzyskać większą objętość swoich włosów i zapobiec ich puszeniu to polecamy zastosować suszarkę z zamontowanym krótkim dyfuzorem. Sprawi on, że loczki staną się bardziej podkreślone.

W sprzedaży są również dostępne lokówko-suszarki. Suszarkę taką cechuje nasadka w kształcie okrągłej szczotki. Przez nią właśnie przepływa nagrzane powietrze, które nie jest tak gorące, jak w przypadku uniwersalnej lokówki. Włosy przestają być wystawione na bardzo wysoką temperaturę i nie ulegną silnym uszkodzeniom. Dla krótkich włosów taka lokówka będzie idealnym rozwiązaniem, a uzyskany efekt jest delikatniejszy, ale z pewnością wystarczający przy takiej długości fryzury.

Podsumowując, dla kogo są krótkie fryzury?

– masz aktywny tryb życia, a Twoje życie jest w wiecznym biegu i nie masz czasu na dokładnie układanie włosów;
– Twoje włosy sporo przeszły i ich zniszczenie przez częste farbowanie, prostowanie czy rozjaśnianie wymaga regeneracji;
– masz wąską, drobną twarz, która ginie w otulonych długich włosach;
– jesteś drobnej i niewysokiej sylwetki, a długie włosy optycznie jeszcze by ją skróciły;
– należysz do Pań o większej tuszy, włosy sięgające poniżej ramion, zwłaszcza loki podkreślają kilogramy;
– Twoje włosy są zbyt cienkie, aby mogły być długie, przy krótszych włosach uzyskuje się dużo lepsze efekty;
– skończyłaś 45 lat, w wielu przypadkach długie włosy dodają lat.