Loki na krótkich włosach

Krótkie włosy wcale nie są przeszkodą przy zrobieniu loków. Można je z powodzeniem wykonać i na takiej długości lub nieco dłuższej.

Do pofalowania włosów w zaciszu domowym potrzebna jest lokówka lub falownica. Pod wpływem odpowiedniej temperatury łatwo uzyskasz loki.

Aby poprawnie były zrobione wymarzone loki, proponuję kupić spray termoochronny. Jego zadaniem jest ochronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Włosy zyskują lepszy skręt i utrwalisz jego stylizację.

Fryzura lob z lokami Fryzura odwrócony bob z lokami

Spray już masz teraz kolej na lokówkę czy falownicę. Osoby z wprawą wykorzystują do tego  celu nawet prostownicę. Wspaniała jest taka, która ma zaokrąglone końcówki. Wówczas w zależności od potrzeby wykorzystasz ją nie tylko na prostowanie włosów, ale i ich pofalowanie.

Krótka cieniowana fryzura z lokami Krótka fryzura bob z lokami

Dobrze, jeśli przyrządy mają płytki o średniej długości. Łatwiej uzyskasz delikatne loki. Do bardzo krótkich włosów falownica dobrze zdaje egzamin. Przy nieco dłuższych, ale dalej krótkich sprawdzi się lokówka.

Jak wykonać loki na krótkich włosach?

Umyj głowę. Dobrze wysusz włosy. Nie wolno używać urządzeń na wilgotnych włosach. Zastosuj spray termoochronny. Falowanie proponuję rozpocząć od dolnej partii włosów.
Górne zepnij spinkami, aby nie przeszkadzały podczas falowania. Sprawdź, jak wychodzi na pierwszym paśmie włosów, ta czynność. Najlepiej, gdy owiniesz pasmo, chociaż 2 razy.
Wtedy będzie ładna fala. Gdy uznasz, że za mocno pofalowały, wówczas delikatnie je roztrzep palcami lub rozczesz grzebieniem o szerokich oczkach.

Krótka fryzura z lokami dla okrągłej twarzy Krótkie loki z grzywką

Jak wykonać loki wałkami?

Jeśli nie chcesz wykonywać loków sprzętem przeznaczonym do tego celu, możesz zaopatrzyć się w termoloki. W miarę niedługim czasie łatwo uzyskasz delikatne loki. Wystarczy zagotować wałki i ciepłe zawijać na włosy. Po krótkim czasie je ściągniesz. I fryzura zamierzona gotowa.

Loki bob na krótkich włosach Loki pixie na krótkich włosach

Jeśli chodzi o zwykłe wałki, nimi również wykonasz loki. Na włosy daj odrobinę pianki ułatwiającej lepszy skręt. Zawiń na całą noc.
Rano krótkie włosy zyskają super fale oraz będą podniesione u nasady głowy.

Jak wykonać fale na krótkich włosach z dodatkiem soli morskiej?

Oczywiście można też tak wykonać. Wystarczy spryskać pasemka preparatem z dodatkiem soli morskiej. Następnie ugniataj je palcami.
Sól sprawi, że włosy uzyskają efekt fal. Krótkie włosy szybko pofalują, a ty nie musisz używać sprzętu do kręcenia.

Loki z kręcącą się grzywką Piękna krótka fryzura z grzywką i lokami

Czym utrwalić loki?

Już zrobione loki teraz czas na ich utrwalenie. Dobrze sprawdzi się lakier do kręconych włosów. Pozwoli on skutecznie zabezpieczyć delikatne loki.
Z innych kosmetyków proponuję użyć lakier teksturujący, krem do włosów kręconych czy też odpowiedni fluid.
Preparaty sprawią, że fryzurę będziesz mieć na dłużej i zabezpieczysz ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

LOKI ZA POMOCĄ SKARPETKI

Ten ostatnio bardzo fajny sposób cieszy się dużą popularnością. Wykonasz już go na średniej długości włosów np. sięgających do brody.

I jak wykonać takie loki?

Do tego celu wykorzystaj 1 lub kilka skarpetek. Uzależnij od tego, jakie to mają być loki.

Zacznij od związania pasma włosów w gumkę. Nawilż je lekko wodą. Umieść jeden koniec skarpetki w gumce. Teraz zakręcaj pasmo włosów wokół skarpetki aż do dołu.
Końcówkę zawiń pod spód i zabezpiecz drugą gumką.

Czynność taką samą wykonaj na całej głowie. Rano zdejmij skarpetki. Roztrzep włosy palcami lub szerokim grzebieniem. Utrwal grzebieniem i loki gotowe.

LOKI ZA POMOCĄ OPASKI

Ten prosty sposób szybko może przypaść Ci do gustu. Wystarczy nałożyć opaskę na głowę tak jak czapkę. Teraz nawijaj pasmo po paśmie dookoła opaski.
Tak pozostaw na całą noc. Rano zdejmij opaskę. Roztrzep włosy palcami i spryskaj lakierem.