Miodowy blond

Miodowy kolor jest ciepłym odcieniem, który doskonale harmonizuje z naszym słowiańskim regionem. Nadaje twarzy promienny i pogodny wygląd. Ponadto, miodowy kolor potrafi uczynić włosy nawet po farbowaniu wyglądające cudownie.

Balejaż miodowo złoty blond na brązowych włosach Ciemno miodowy blond włosy do ramion

Komu pasuje miodowy blond?

Strzałem w dziesiątkę będzie wybór takiego kolor dla osób o ciepłym typie urody: ciemniejsza cera i piwne, zielone czy brązowe oczy. Zestawienie to idealnie wydobędzie całe piękno i urok twarzy. Panie z szarymi czy niebieskimi oczami wiedzą również, że ten kolor pasuje i dla nich. Miodowy kolor uczyni, że nie muszą stosować wielu kosmetyków, aby ślicznie wyglądać.

Jasny miodowy blond z refleksami na długich włosach Krótkie miodowo karmelowe włosy blond

Jak sprawdzić, czy kolor Twoich oczu pasować będzie do miodowego blondu?

Zanim wykonasz farbowanie włosów na miodowy kolor, a jesteś posiadaczką jasnozielonych lub jasnoniebieskich oczu, wykonaj nieduży test. Przygotuj ręcznik w jasnym ciepłym kolorze. Owiń go wokół szyi i stań przed lustrem. Spróbuj się ocenić. Jeśli czujesz się nieszczególnie, lepiej zrezygnuj lub zastosuj inną technikę farbowania wokół twarzy. Po co masz męczyć się sama z mało pasującym kolorem w danej chwili.

Miodowe refleksy blond na ciemnych włosach Miodowy blond na bardzo długich włosach

Kto powinien ostrożnie podchodzić do koloru miodowy blond?

Osoby o bardzo bladej cerze raczej powinny unikać tego koloru. Jedynie, gdy wprowadzą odpowiedni makijaż, wówczas uzyskać mogą dobre zestawienie.
Panie o bladej twarzy i niemalujące się każdego dnia proponuję ostrożnie podchodzić do tego koloru. Ostrożności nie za dużo dla osób z jasnymi brwiami i rzęsami.
Aby podkreślić urok twarzy i wydobyć piękno duetu proponuję wykonać wyraźne podkreślenie brwi i rzęs.

Miodowy blond włosy do ramion z grzywką Miodowy blond włosy z refleksami

Jakie kosmetyki pasują do miodowego blondu?

Mocny makijaż raczej nie wskazany. Proponuję spojrzeć łaskawym okiem na odcienie beżu, brązu, pudrowe róże czy nude. Usta możesz pomalować na ciepłe brzoskwinie, złote brązy. Dobre zestawienie tworzą też koralowe czerwienie. Subtelniejszym kolorem może okazać się brudny róż czy jasny beż.

Modny miodowy blond włosy do ramion Platynowo miodowy blond włosy z refleksami

Pielęgnacja miodowego blondu

Dobra pielęgnacja to połowa sukcesu. Szampon i odżywka powinny być z przeznaczeniem dla blondynek. Każda zmiana we włosach typu rozdwojenie wymaga prawidłowego nawilżenia.
Raz w tygodniu zastosuj maskę regenerującą. Pozwoli ona nadać włosom zdrowego wyglądu. Kolor sam sobie jest łatwym w pielęgnacji i pozwoli się cieszyć ładnym, świeżo wyglądającym kolorem.

Podsumowując miodowy kolor, jest bardzo pięknym kolorem bez względu na porę roku. Latem słońce ożywia swoimi promieniami, a zimą dodają uroku szarym dniom.