Modne półdługie fryzury damskie 2024Fryzurę z półdługich włosów może uatrakcyjnić lekka grzywka. Falowana czy prosta? To już zależy od Ciebie jak i od predyspozycji Twoich włosów.

ODŻYWKI BEZ SPŁUKIWANIA

Jedną z metod pielęgnacji włosów jest stosowanie odżywek bez spłukiwania. W swoim składzie mają składniki, które nie obciążają włosów.  Efekt końcowy jest zadowalający.
Włosy dają łatwo rozczesywać, a jednocześnie pozbywamy się efektu puszenia. Sam moment nakładania i to w jakiej ilości stosować musisz dopasować do swoich upodobań.

Są osoby, którym wystarczy odrobina odżywki i najpierw skierują na palce. Jednocześnie znam takie, którym takie ilości to za mało i prosto z rozpylacza kierują na włosy.

Dlaczego rynek proponuje takie odżywki? W dotyku po skierowaniu na palce czujesz, że jest to odżywka ale znacznie lżejsza w rozprowadzaniu. W niektórych odżywkach proponuje się połączyć ją w dłoniach z wodą.

SPRAY, KREM, ŻEL, ODŻYWKA

Na rynku mamy takie rodzaje dostępności kosmetyków. Już wiesz jak pielęgnować włosy? Pozostaje Ci prawie efekt końcowy. Jednym z nich jest wybór odżywki bez spłukiwania.
Pamiętaj czytaj bardzo dokładnie etykiety na preparatach. Nie sugeruj się tym, że poleciła Ci koleżanka. Ona może mieć inną strukturę włosa i dla niej to rewelacja.
Natomiast u Ciebie może dać niespodziankę i kosmetyk wyląduje w koszu i na darmo wydane pieniądze.

SPRAY
Zadaniem wszelkich sprayów jest dodanie lekkości włosom. Pod wpływem aplikacji nie będziesz miała wrażenia klapniętych włosów.

KREM
Stosuj je w chwili gdy włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia, a jednocześnie je zdyscyplinujesz.

ŻEL
Zwykle są to żele typu leave-in służące do natychmiastowej odbudowy i dającej zdrowy wygląd lub z aktywatorem skrętu. Taka forma żelu ma za zadanie posłużyć jako bezpośredni stylizator.