Odsiwianie włosów

Kiedy zaczynasz borykać się z siwymi włosami nie smuć się. Wszystkich nas to czeka. Przeszkadza jednak Ci ten kolor spróbujmy uporać się z tą niedogodnością.
Farbowanie włosów z nami jest od dawna. Jednak samo odsiwianie tak w zasadzie od niedawna.
Tym tematem zwykle interesujemy się gdy nas to dotyczy.

Skąd się biorą siwe włosy?

Siwe włosy wpisane są w nasze życie. Zauważamy je na pewnym etapie. Ten etap uzależniony jest od kilku przyczyn.
To nie tylko samo odżywianie ma znaczenie. Ten wszędobylski stres czasami ciężki do pokonania jest kolejną przyczyną.
Warunki genetyczne dają też o sobie znać. Wiemy już, że za barwę włosów odpowiadają komórki zwane melanocytami.
Wytwarzają one melaninę barwnik włosów. Kiedy pigment słabnie włosy siwieją i jest to naturalny proces. I niestety nie każdy chce z tym etapem pogodzić się.
Dlatego też specjaliści pracują nad etapem likwidowania siwych włosów.

Czy kolejne pokolenia godzą się na siwe włosy?

Pogodzić się z tym kolorem w starszym wieku jest dużo łatwiej. Jednak kiedy dotyczy on młodego wieku, to już niekoniecznie. Ludzie latają w kosmos. Zdobywają kolejne szczyty a nasze ludzkie sprawy czasami dają nam w kość. Dlatego też i specjaliści próbują zmierzyć się z odsiwianiem włosów. Siwe włosy często proszą się o szczególną pielęgnację.
A już w szczególności gdy są matowe i szybko ulegają rozdwajaniu.

Jak ukryć siwe włosy?

Bardzo popularne jest farbowanie włosów. Dodatkowo stosuje się odpowiednie płukanki i wcierki. A od jakiegoś czasu stosuje się odsiwianie przy pomocy kapsułek lub specjalnego kosmetyku, który przywraca włosom naturalny kolor.

Odsiwianiem zainteresowane są osoby, których to dotyczy bez względu na płeć. Etap ten można wykonywać już od pierwszych siwych włosów.
Panie mogą je ukryć dobrze dobraną koloryzacją. Jednak u panów odrosty nie koniecznie będą zdobić czuprynę.

Co wiemy o odsiwianiu?

Odsiwiacze znajdziesz w kilku odcieniach. Płeć męska znajdzie w drogeriach i aptece. Proces odsiwiania wykonasz w domu.
Po jego wykonaniu włosy wyglądają naturalnie bez widoku koloryzacji. Kolor nie odbarwia się po umyciu głowy. Włosy mają wygląd naturalny.

Czy odsiwiacze mają wady?
Czasami nie dają dobrego efektu niż ten, który chcielibyśmy uzyskać. Dobrych rezultatów mogą spodziewać się blondyni i szatyni.
Najgorzej gdy włosy są czarne. Nie zawsze wykonany pierwszy zabieg da dobry efekt. Zwykle zauważa się, że włosy odzyskują pigment po trzecim dniu od nałożenia preparatu.

Czynność odsiwiania powtarzaj w celu podtrzymania koloru.

Co wiemy o preparatach odsiwiających?
Na rynku dostępne są w postaci:
– pasty
– szamponu
– kremu
Miesza się je zgodnie z instrukcją. Natomiast jeśli kupisz je w aptece to mogą mieć postać kapsułek. Zakup ten jest dobrą inwestycją.
Skład kapsułki jest świetny. Nie tylko poprawi jakość włosów to jeszcze porządnie odżywi. Oprócz melaniny odnajdziesz w niej biotynę, witaminy z grupy B, cynk i inne składniki.

Odsiwianie możesz wykonać w domu jak i u dobrego fryzjera. Specjalista z salonu dobierze prawidłowy preparat i wykona czynność odsiwiania.
Tylko musisz pamiętać o tym, że właściwy kolor uzyskasz po ok 3 dniach. Panowie mogą pokusić się o taki zabieg na brodzie.

Jakie mamy naturalne sposoby na przyciemnienie siwych włosów?

O takich sposobach zwykle pisze się od dawna. W celach pielęgnacyjnych stosuje je kolejne pokolenie. Wśród znanych płukanek odnajdziesz płukanki do włosów ciemnych.
Należą do nich płukanki z kory dębu czy też kawy oraz z łupin orzecha włoskiego. Do jasnych włosów przyprószonych siwymi kosmkami proponuje się płukanki z rumianku.
Henna jest naturalnym kosmetykiem, który nie tylko przyciemni siwe włosy ale wydobędzie równie piękny kolor we włosach. Płukanki są dobrą alternatywą dla nie tylko koloru włosów, ale i ich kondycji.

Od ciebie zależy wybór koloru włosów. Siwe włosy albo szybko zaakceptujesz albo zastosujesz odsiwiacze lub płukanki. Tylko postaw na naturalność.