Odżywka do włosów

Czy do zachowania pięknej i lśniącej fryzury niezbędne jest stosowanie odżywek do włosów? Jeśli kondycja Twoich włosów mocno podupadła, a jest jeszcze szansa na poprawę ich wyglądu, zanim „spotkają się” z nożyczkami to warto podjąć próbę ratunku. Suche włosy będą wymagały po umyciu lekkiego natłuszczenia oraz nawilżenia. Dzięki temu prostemu zabiegowi będą mniej łamliwe, a i z upływem czasu włosy powinny ulegać mniejszemu przetłuszczaniu się.

Podczas nakładania odżywki na włosy należy wystrzegać się bezpośredniej aplikacji na skórę głowy, ponieważ spowoduje to efekt tłustych włosów. Aby się przed tym uchronić, należy preparat nakładać najbliżej na szerokość palca lub paznokcia od skóry głowy, a całość delikatnie rozprowadzić po nie do końca wyschniętych włosach.

Odżywka bez spłukiwania

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się odżywki, których nie ma potrzeby spłukiwać. Jeśli będziemy się trzymać zaleceń na etykiecie odnośnie ilości odżywki do naszej objętości włosów, to nie będzie problemu z przetłuszczaniem się włosów. Odżywki bez spłukiwania mają wielką zaletę, ponieważ w bardzo dużym stopniu ułatwiają rozczesywanie oraz włosy wyglądają na bardziej gładkie.

Odżywka emolientowa do włosów

Odżywki zawierające emolienty, które mają za zadanie wpływać na powierzchniowe zmiękczanie włosów. Ta właściwość pomaga wchłonąć pozostałym substancjom regenerującym w strukturę włosa i zatrzymują ucieczkę wody przez stworzenie nieprzepuszczalnej bariery. Dodatkowo ta odżywka pozwoli Ci zapomnieć o niekontrolowanym skręcie włosa czy puszeniem się wraz ze wzrostem wilgoci. Jeśli masz ciemne włosy, to również pozwoli Ci uchronić ich kolor przed blaknięciem, ponieważ zawierają w sobie filtry UV.

Jak często używać odżywek do włosów?

Zapoznanie się ze stanem swoich włosów i wybór najlepiej pasujących kosmetyków do potrzeb swoich kosmyków sprawi, że włosy podziękują świetnym wyglądem. Wraz ze stopniem odżywienia włosów stosowanie tych kosmetyków można ograniczyć do niezbędnego minimum.

Czym się kierować przy wyborze odżywki do włosów?

Gdy stan Twoich włosów przestaje Cię zadowalać, a poprawę w ich wyglądzie chcesz osiągnąć w krótkim czasie to na ratunek, może Ci przyjść odżywka do włosów. Dobre preparaty, które minimalizują uszkodzenia włosów spowodowanych stresem, zanieczyszczeniami czy nawet zwykłą czapką noszoną w mroźnych miesiącach. Sprawiają również, że włosy zaczną wyglądać zdrowiej, odzyskują połysk i sprężystość.

Niestety, ale preparaty do regeneracji włosów są kosztowne i warto zabrać się do tego profesjonalnie jeśli również taki efekt chcemy uzyskać.

Przy wyborze odżywki do włosów warto zwracać uwagę czy produkt ma certyfikowane składniki, które są pochodzenia roślinnego. Naturalne produkty są bardziej przyswajane przez nasze włosy oraz ograniczamy kontakt skóry głowy z niepożądaną chemią.

Każda odżywka może stawiać sobie za inny cel na Twoich włosach. Jedna będzie miała za zadanie ochronić kolor włosów, a inna może mieć za zadanie nawilżyć suche włosy czy odbudować zniszczonego włosa.

Jeszcze inne będą przeciwdziałać łamliwości włosów czy regenerują włosa po keratynowym ich prostowaniu. Najskuteczniejsze z nich potrafią przedostać się do samego wnętrza włosa i pozwalają zachować trwały efekt.

Większość odżywek, aby zdziałała cuda, musi być stosowana regularnie i jej skład musi być trafnie dobranych to potrzeby włosów.

Odżywka do włosów rozjaśnianych

Wiele osób uwielbia kolor blond i chętnie skłania się do rozjaśniania własnych. Warunkiem odmłodzenia twarzy kolorem blondu jest prawidłowe jego wykonanie. Często po ich rozjaśnianiu włosy tracą swój blask. Włosy blond rozjaśniane są wymagające. Potrafią szybko zblednąć i zżółknąć. Dlatego też należy je odpowiednio nawilżyć. Do tego celu służą preparaty nawilżające.
Przy bardzo zniszczonych proponuje się odżywki z proteinami, które zregenerują włosy. Popularnymi proteinami są: jedwab, keratyna, pszenica czy też owies.
Pozostawia się je na włosach minimum kilka minut. Im dłużej pozostawisz, tym skuteczniejsze są dla skalpu.

Co powinno znaleźć się w kosmetykach?

Przede wszystkim powinny zawierać humektanty dające nawilżenie. Do nich należą aloes, miód czy też d- pantenol, gliceryna oraz mocznik.

Ażeby utrzymać wilgoć, szukaj też emolientów utrzymujących wilgoć. Służą do tego celu olejki czy też masła, woski oraz silikony. Aby zniwelować żółty kolor, osoby z blond rozjaśnianymi włosami powinny sięgać po szampony i odżywki z pigmentami np. fioletowymi lub niebieskimi. Niwelują one skutecznie żółty odcień z włosów. Mogą to być kosmetyki z rumiankiem lub z cytryną.
Sól morska ze słońcem naturalnie rozjaśnia włosy. Należy jednak nie przesuszyć końcówek włosów.

Jakie odżywki do włosów rozjaśnianych?

Za niewielkie pieniądze kupisz dobrą odżywkę z rumiankiem i słonecznikiem oraz wit E. Natomiast filtry UV zabezpieczą włosy przed warunkami atmosferycznymi. Poprawia kondycję włosów.
Szybko odzyskasz nawilżenie i połysk kosmków. Przy stosowaniu odżywki zapomnisz o żółtych włosach. Jagody acai, ceramidy oraz pochodna wit E, przyczyniają się do uzyskania blasku i refleksów bez efektu obciążenia. Stosuje się ją na wilgotne i umyte włosy. Skutecznie nawilża je i łatwo rozczesuje. Włosy łatwo modeluje się.