Pasemka na ciemnych włosach

Ukradkiem spoglądasz na jasne włosy i elegancko wykonane pasemka. Myślisz moje ciemne włosy i nie będzie takiego efektu. I tu jesteś w błędzie. Będą super. Ale zanim podejmiesz decyzję o ich wykonaniu, musisz zasięgnąć radę u fachowca. Podpowie Ci, co należy unikać przy Twoich włosach i co będzie dobrym pomysłem.

Jakie pasemka dla szatynek?

Sprawdź, jakim jesteś typem urody. Proponuję postawić na rozjaśnianie o 2 tony. Dobrze sprawdzą się karmelowe, złoty brąz, odcienie rudego.

Dlaczego warto postawić na pasemka na ciemnych włosach?

Włosy dostają lekkości oraz objętości. Zdrowe włosy pięknie mienią się w słońcu. Idealne dla cienkich włosów. Twarz młodnieje.

Jakie są sposoby na wykonanie pasemek?

Pierwszy to udać się do fryzjera. Drugi do wykonania w domu. W drogerii proponuję znaleźć dobrej jakości farbę bez szkody dla włosów.

Jak dbać o kolor we włosach?

Przy chłodnych odcieniach sprawdzą się produkty tonujące z barwnikiem niebieskim lub fioletowym. Przy ciepłych użyj produktów, które pogłębią kolor.

BLOND OMBRE

Twoje włosy z natury są koloru ciemnego blondu. Ten kolor da Ci idealne połączenie z jasnymi farbami w kilku odcieniach. Górą pozostaw swoje ciemniejsze, a ku dołowi niech opadają pasemka jaśniejszych.

OMBRE NA CIEMNYCH WŁOSACH

Możesz postawić na delikatne rozjaśnienie końcówek w kolorach brązu. A dla odważniejszych osób mogą to być kolory według uznania. Farbowanie i rozświetlanie ciemnych włosów jest trochę kłopotliwe w domu ale do wykonania. Jednak specjalista wykona to również prawidłowo. Najważniejsze jest łagodne przejście między kontrastami własnych włosów a farbami.
Delikatne ombre na ciemnych włosach Balejaż ombre na ciemnych włosach

CIEMNE WŁOSY Z REFLEKSAMI

Zestawienie kolorystyczne najlepiej wykonać u specjalisty. Jeśli zdecydujesz się na spory kontrast, to pamiętaj, że pozostanie z Tobą jakiś czas. Aby nie denerwować samej siebie, dobierz lekko stonowany kontrast.

Refleksy są dobrą alternatywą dla zabieganych. Odrosty szybko ukazują się i wówczas refleksy świetnie wypełnią ten dyskomfort. Dobierzesz odpowiednie kolory. Dyskretnie wykonasz kolorystykę.
A odnowiona fryzura doda nowej energii do działania. Refleksy są dobrą alternatywą przed balejażem. Nawet posiadaczki cienkich włosów są zadowolone po ich wykonaniu.
Delikatne przejścia między kolorami dają zadowalające efekty.

Jeśli masz ciemne brązowe włosy, dobrym wyborem są kolory rude, miedziane, kasztanowe. Natomiast świetnie dodają blasku kolory miodowe. Elegancji dodają wszelkie jasne refleksy tzw. baby lights delikatne przejaśnienia na ciemnych włosach. Element siwego doda objętości i dostojności oraz metalicznego połysku.

Na czarnym włosach dobrze prezentują się refleksy czekoladowe. Szatynkom zwykle proponuje się refleksy z jasnym blondem.

Krótkie włosy nie są problemem do wykonania refleksów. Jedyne co to mogą dodać włosom objętości i młodzieńczości. Tylko samo wykonanie wymaga dużej znajomości w tym sposobie nakładania.

PASEMKA BLOND NA CIEMNYM BLONDZIE

Na taki rodzaj farbowania można pokusić się. Pasemka o tym odcieniu dodają objętości włosom. Co szczególnie ważne jest przy cienkich włosach. Ile kolorów przeznaczysz do pasemek, zależy od Ciebie. Minimum to 2- 3 kolory różniące się w tonacji od własnych.

SOMBRE NA CIEMNYCH WŁOSACH

Prawidłowo wykonane sombre daje efekt swobodnego przejścia z naturalnego koloru do jaśniejszego odcienia. Tworzy to piękny wygląd całości. Również na brązowych włosach możesz dać refleksy w ciemniejszych odcieniach. Należy tylko zachować umiar w doborze tonacji farby.

DOMOWY SPOSÓB NA REFLEKSY NA CIEMNYCH WŁOSACH

Trudne do wykonania, ale możliwe. Już podjęta decyzja zaczynamy. Dobrze mieć zaufaną koleżankę i wolny czas na wykonanie. Najpierw wybierz farby i zaopatrz się
w folię aluminiową.

Farby niech będą o 2- 3 tony jaśniejsze od tych, co aktualnie posiadasz. Podziel włosy na partie, bo z nich będziesz wydobywać pasma do nałożenia farby.
Teraz potnij folię na odpowiednią długość.

Nałóż farbę od szczytu głowy, zaczynając poniżej nasady 2- 3 cm. Teraz zawiń pasemko z farbą w folię. W ten sposób możesz nanieść tyle kolorów, ile zdecydowałaś.
Czas trzymania ok. 20- 30 min. Gdy upłynął czas, zdejmij folię. Zmyj farbę. Umyj głowę. Zabezpiecz włosy tonerem i odżywką.

Po skończonej pracy spojrzenie w lustro. Efekt końcowy – super zachwyt. A dobrze spędzony wieczór zakończ dobrą kawusią i ciastkiem. Można? Oczywiście i udało się.

Możesz również wybrać inną opcję farbowania. Kup tylko farbę do pasemek odpowiedniego koloru. Farbę nakładasz bezpośrednio od szczytu głowy po same końcówki.
Grubość pasemek uzależnij od grubości włosów i od tego, co chcesz osiągnąć.

Kolor farby jaśniejszej na ciemnych włosach da piękne refleksy. Na rynku jest duży wybór farb na rozjaśnianie ciemnych włosów. Dlatego nie niszcz włosów rozjaśniaczami i nie wysuszaj ich bez potrzeby.

BALEJAŻ

Z definicji z Wikipedii odczytasz, że balejaż to technika fryzjerska, która polega na nakładaniu pędzelkiem na wybrane pasma włosów farby o różnych odcieniach od samej nasady włosów.
To tyle o częściowej definicji. A teraz co da Ci wizyta u fachowca. Przede wszystkim oceni, w jakich kolorach powinno być Ci najlepiej. Dobierze balejaż do kształtu twarzy, karnacji skóry oraz długości włosów. Perfekcyjnie wykonany ozdobi każdą twarz. Refleksy na włosach wyglądają jak naturalne. Świetnie współgrają ze słońcem
i oświetleniem.

BALEJAŻ NA CIEMNYCH WŁOSACH

Potrzebne materiały:
– bardzo dobry cienki pędzel
– kupione farby lub rozjaśniacz
– folia aluminiowa

Tą metodą uzyskasz jaśniejsze włosy bez efektu odrostów.

Pracę rozpocznij od podzielenia włosów na etapy. Pod wydzielone pasma podłóż folię. Na rynku można zakupić specjalny grzebień do balejażu. Teraz szybkim ruchem nałóż farbę na pasma.
Zawiń je w folię. Szybko przejdź do kolejnych pasemek. Czas trzymania w folii zwykle napisany jest na produktach. Po tym czasie należy zmyć i dalej postępować jak z farbowanymi włosami.
Zastosuj dostępne preparaty odpowiadające Twoim włosom.