Prostownica do włosów

Prostownica jest urządzeniem chętnie kupowanym gdy lubimy mieć dobrze ułożoną fryzurę z lokami. Trzeba mieć ogromną wprawę w jej stosowaniu. Złe posługiwanie się nią skutkuje szybkim zniszczeniem włosów. Zacznijmy od pierwszego etapu. Zapoznaj się i dokładnie przeczytaj instrukcję prostownicy. Ułatwi ona pracę z nią. Jak przygotować włosy do kręcenia, aby uzyskać mocne loki?

Bezwzględnie należy pamiętać o całkowitym wysuszeniu każdego kosmka włosów. Zbyt wilgotne mogą ulec bardzo dużemu wysuszeniu, co skutkuje ich rozdwojeniu. Pierwszym etapem przy już suchych włosach jest dokładne rozczesanie włosów. Pominięcie tego etapu może dać niezbyt dobre efekty prostowania.

Prostowanie podziel na etapy. Luźne kosmki zabezpiecz klipsami, aby nie przeszkadzały podczas pracy. Przystąp do rozgrzewania prostownicy. Temperaturę dostosuj do stopnia grubości włosów. Im cieńsze tym temperatura niższa. Wtedy masz pewność, że nie uszkodzisz włosów.

Wydzielone pasmo utrwal lakierem utrwalającym loki. To nie jest tradycyjny lakier. Zakręcanie rozpocznij od dołu i kieruj się ku górze głowy. Trzymaj krótko, nie przekraczaj czasu 3 sekund.
Jeśli w wyjątkowych sytuacjach musisz przedłużyć czas, to zwykle jest uzależnione od stopnia skrętu i grubości kosmków i maksymalny czas ok. 5 sek. Nie wskazane jest przekraczanie tego czasu. Po wykonaniu loków zniż głowę i loki przeczesz palcami. Teraz pozostaje tylko zabezpieczyć loki lakierem do włosów.

Jak uzyskać delikatne fale?

Tutaj wskazane jest, abyś także pamiętała o wysuszeniu włosów. W zależności od tego, jakie fale chcesz uzyskać, weź duże pasmo włosów i zawiń na prostownicę. Im ich więcej, tym ładniejsze wychodzą fale. Na jakiej długości chcesz pofalować włosy, zależy od Ciebie. Mogą być nie tylko na całej głowie, ale od połowy głowy.

Jak uzyskać efekt włosów rozwianych włosów?

Fryzura wykonana tym sposobem daje włosom efekt jakby rozwianych przez wiatr. Wygląda to bardzo naturalnie. Efekt ten uzyskasz, nawijając kolejne pasma na prostownicę i wykręcasz je na zewnątrz.

A co z kręconymi włosami i chcesz mieć proste?

Ten proces niech wykona fachowiec. Wówczas stosujesz zabieg keratynowania włosów. Niedobór keratyny powoduje ich łamliwość. Zabieg polegający na uzupełnieniu na gorąco keratyny co w efekcie skutkuje wyprostowaniem włosów. Po zabiegu fryzura wygląda bardzo elegancko. Włosy są zadbane bez rozdwojonych końcówek i prawidłowo dokarmione. Podsumowując prostownica, będzie naszym sprzymierzeńcem w celu uzyskania nie tylko prostych włosów. Możesz użyć jej do wykonania mocnym loków, delikatnych fal czy też innych fryzur. A prawidłowe jej używanie niech służy jak najdłużej.