Przedłużanie włosów

Twoje marzenie to długie i piękne włosy, ale masz już dosyć czekania bo zapuszczanie trwa zbyt długo? Idealną opcją jest przedłużanie włosów lub ich zagęszczenie.Jest to świetne rozwiązanie gdy pragniemy stworzyć nowy styl lub poprawić swój wygląd.

przedluzanie włosów
Nie da się ukryć, że większość z nas pragnie być posiadaczkami włosów jak gwiazdy Hollywood – gęste, piękne a przede wszystkim lśniące. Jeśli natura nie obdarzyła Cię gęstymi i grubymi włosami, idealne będzie zagęszczenie włosów. Profesjonalnie wykonana usługa skutkuje naturalnym efektem końcowym oraz podkreśli piękno każdej kobiety.

Metody przedłużania włosów:

Wyróżniamy kilka sposobów, które dopasowuje się do oczekiwań zainteresowanego.

1. Metoda pętelkowa Easy Loop jest to sposób jeden z najszybszych i najbezpieczniejszych a za zarazem ekonomiczny. Za pomocą małych antyalergicznych obrączek zaciśniętych cążkami przymocowuje się pasma do wydzielonych włosów. Na końcach pasemek znajduje się pętelka, która sprawia że metoda ta jest sprawna i szybka. Elastyczne ringi umożliwiają regulację odległości łączenia od skóry głowy. W tym przypadku nie stosuje się urządzeń podgrzewających, włosy nie są narażone na ciepło.

Metoda idealna dla:
– Ciemnych włosów
– Alergików (ringi nie wywołują reakcji uczuleniowej)
– Osób które korzystają z metod na zimno
– Włosów delikatnych, cienkich z skłonnością do łamania i wypadania
– tych co pragną w szybki sposób przedłużyć włosy na szczególną okazję i jednocześnie cieszyć się ich posiadaniem przez dłuższy okres.

Metoda pętelkowa wygląda naturalnie i nie niszczy włosów. Przy wykorzystaniu dobrej jakości włosów naturalnych i przyczepionych przez wykwalifikowaną osobę, nikt nie zorientuję się, że włosy były zagęszczane lub przedłużane.

Okres noszenia doczepianych pasm, zależy od jakości przypiętych włosów, tempa wzrostu oraz ich pielęgnacji. Po określonym czasie, wystarczy podciągnąć ringi, przy tej metodzie można to wykonać 2-3 razy.

Plusy – efekty widoczne w szybkim tempie, odpowiednia dla każdego rodzaju włosów, łączenia nie widoczne, nie niszczy włosów, ekonomiczna.
Minusy – jest mniej trwała niż metody na ciepło

2. Metoda Microrings cechuje się na dobraniu w kolorze włosów klientki malutkich ringów, które zaciska się na włosach. Ringi są niemalże nie widoczne, zlewające się w włosami. Pasma mogą być tak długo noszone póki wyglądają estetycznie i pięknie. W momencie gdy tulejki zaczynają przeszkadzać podczas czesania, powinno się zdjąć pasma i założyć ponownie za pomocą nowych mikro ringów. Zabieg poprawiania wykonuje się średnio co 3-4 miesiące.

Plusy – polecana do wszystkich rodzajów włosów, szybki efekt, naturalne włosy nie niszczą się, łączenia niewidoczne
Minusy – obrączki wykonane są z metalu, mogą wywołać reakcje alergiczną.

3. Przedłużanie włosów przez ultradźwięki. Jedna z bezpieczniejszych metod, do której nie używa się zgrzewarki. Emisja dźwięków rozpuszcza kreatynę i rozkurcza tulejki termokurczliwe. Łączenie pasm z włosami naturalnymi są płaskie i mniej odczuwalne niż w przedłużaniu na ciepło. Metoda precyzyjna i innowacyjna. Włosy można nosić 2-4 miesiące.

Plusy – możliwość noszenia włosów dłużej niż przy metodzie keratynowej na ciepło, działania punktowe, nie niszczy włosów, włosy nie plączą się.
Minusy – w porównaniu z innymi metodami mniej estetyczne łączenia, czasochłonne ściąganie pasm i odświeżenie fryzury.

4. Metoda na ciepło Karatynowa Pasemka mocowane, są za pomocą zgrzewów keratynowych. Umożliwia to, doczepienie dużej ilości włosów. Po pojawieniu się widocznych odrostów, czyli około 2-3 miesiące, pasemka należy ściągnąć. Przed wybraniem tej metody, zaleca się zrobić test uczuleniowy. Z tyłu głowy w niewidocznym miejscu, załóż kilka łączeń i ponoś kilka dni, jeśli test będzie pozytywny, można śmiało doczepić pasma na pozostałych częściach głowy.
Włosy mogą być noszone, około 2-3 miesiące. Łączenia ściągane są za pomocą specjalistycznego removera.

Plusy – trwałe łączenia, odpowiednio wykonane nie widoczne. Możliwość ustalenia grubości pasm, według własnych preferencji.
Minusy– wymagana ostrożność, ciepło może uszkodzić naturalne pasma, do pielęgnacji należy stosować odpowiednie kosmetyki, długi proces ściągania.

5. Metoda tulejkowa do zaciskania używa się cienkich, podłużnych metalowych tulejek, które dyskretnie trzymają pasma. Dopasowane adekwatnie do struktury i gramatury włosa. Metoda na zimno, idealna dla włosów cienkich i normalnych.

Plusy – silne łączenie przedłużanych pasm z włosami
Minusy – łączenia mogą obciążyć delikatne włosy, osoby wykazujące uczulenie na miedź powinny zrezygnować z tej metody.

6. Metoda na termokurczliwe tulejki polega na zgrzewaniu ich ultradźwiękami lub specjalistyczną zgrzewarką, pod wpływem ciepła kurczą się i zaciskają się, łącząc włosy z pasemkami. Tulejki nie wtapiają się we włosy i nie uszkadzają ich. Średni czas noszenia pasm ok 1-1,5 miesiąca.

Plusy – nie uczula, nie uszkadza naturalnych pasm, można połączyć z warkoczykiem.
Minusy – krótki czas noszenia

7. Przedłużanie włosów za pomocą taśmy, przyczepioną do warkoczyka uplecionego w poprzek głowy. Warkoczyk, zostaje spleciony z naturalnych włosów klientki na około głowy o grubości ok 1-2 cm, do którego przyczepia się taśmę specjalną dratwą. Metoda mało znana i rzadko stosowana w Polsce.

Plusy – naturalny wygląd
Minusy – zalecana dla grubych i gęstych włosów, wymaga intensywnej pielęgnacji.

8. Przedłużanie włosów za pomocą pistoletu na keratynowe wkłady Metoda na ciepło, roztopioną kreatynę w postaci pałeczki keratynowej, rozprowadza się na pasma. Precyzyjnie zamocowane łączenia, w ogóle są nie widoczne. Metoda idealna dla włosów dziewiczych, pod warunkiem że keratyna nakładana jest w miejscach łączeń. Odpowiednio pielęgnowane, dłużej utrzymują się. Substancja ta, to budulec włosów, wiec kompletnie nie uszkadza ich struktury.
Okres noszenia pasm to około 2-4 miesiące.

Plusy -wielkość łączeń i ilość keratyny można regulować, technika jedna z trwalszych, łączenia doskonale trzymają się,
Minusy – w przypadku, gdy pojawiają się odrosty, łączeń nie można podciągnąć, po 2-3 miesiącach konieczna jest całkowita wymiana obrączek. Metoda wymaga precyzji a przed jej wykonaniem zaleca się zrobić test uczuleniowy.

przedłużanie włosów
9. Metoda Clip on lub Clip In czyli włosy doczepiane na spinki/klipsy Jest to najszybszy sposób, polecany dla pań pragnących zmienić swój image na jeden dzień lub wieczór. Za pomocą małych spineczek, wpina się taśmy włosów (mogą być w formie pojedynczych pasemek) w naturalne pasma klientki. Pozwala nadać włosom nowy image, stosowana w celu krótkotrwałego przedłużenia lub zagęszczenia włosów. Dopinki inaczej treski sprawdzają się w momentach gdy chcemy szybko i na krótko zmienić swój wygląd.

Plusy – szybkie oraz łatwe założenie i ściągnięcie, niski koszt, proste do samodzielnego przyczepie nia.
Minusy – metoda niezbyt trwała, pasma mogą odczepić się w najmniej oczekiwanym momencie.

10. Metoda Kanapkowa czyli tape-on/easy-on/tape-off pasma włosów, doklejane są za pomocą specjalnego kleju na szerokość głowy. Włosy na taśmach. Czas noszenia ok 2-3 tygodnie.

Plusy – niewidoczne łączenia i szybki czas wykonania
Minusy – przyklejanie włosów przy użyciu substancji klejącej, krótki czas noszenia

11. Przedłużanie włosów typu Laser Extend
metoda ta, jest najnowsza na rynku. Laser Extand to urządzenie które w połączeniu z substancją łączącą, sprawia że łączenia są odporniejsze na środki chemiczne oraz prawie w ogóle nie widoczne oraz jest najbardziej wytrzymalsza spośród wszystkich wymienionych wyżej metod. Sposób nie obciąża włosów, jest bezpieczny a same łączenia są na tyle elastyczne, że dopasowują się kształtu głowy, co wpływa na komfort noszenia. Metoda dla alergików, nie uczula i dla wymagających, pragnących wyglądającego naturalnie i nie widocznego przedłużania. Trwałość 2-4 miesiące.

Plusy – bardzo trwała i wytrzymała, antyalergiczna metoda. Możliwość przedłużenia lub zagęszczenia włosów w miejscach gdzie normalnie taki zabieg byłby widoczny.
Minusy – czas wykonania, jest dłuższy niż w pozostałych metodach, drogie akcesoria do przedłużania, przez co jest ograniczona ilość salonów, gdzie taki zabieg jest wykonywany.

Włosy naturalne – rodzaje:

Włosy sztuczne/syntetyczne, są o wiele tańsze od naturalnych pasm, wiążę się to również z nienaturalnym wyglądem, Jeśli Twoim zamierzeniem jest naturalna, trwalsza i pięknie wyglądająca fryzura, zainwestuj w naturalne włosy. Dostępne są w różnych wariantach: pasemka, taśmy lub kucyki.

Włosy słowiańskie są wysokiej jakości, miękkie, błyszczące i lekkie. Uzyskiwane wyłącznie w europie, przez co utrudnione jest zdobycie. Najczęściej pasma są łagodnie farbowane, przez co są zdrowe i sprężyste. Dozwolona jest tonizacja, koloryzacja lecz należy unikać rozjaśniania. Nie sprawiają kłopotów i specjalistycznej pielęgnacji.

Włosy słowiańskie dziewicze o najwyższej jakości, dokładnie wyselekcjonowane. Pozyskiwane z Ukrainy, Słowenii i Polski, najczęściej od młodych dziewczyn. Najzdrowsze, nigdy nie farbowane i nie poddawane zabiegom chemicznych. Struktura pasm jest różnoraka: sztywne/miękkie, kręcone/proste, puszyste/gładkie. Włosy bardzo trwałe, perfekcyjnie dopasowują się do naturalnych kosmyków. Można jest farbować, rozjaśniać oraz nie wymagają intensywnej pielęgnacji.

Włosy europejskie/rosyjskie wymagają większej pielęgnacji niż włosy słowiańskie. Miękkie i miłe w dotyku o krótszej żywotności od 3 do 6 miesięcy. Nie zaleca się wykonywania farbowania, trwałej ondulacji i zabiegów chemicznych. Polecane dla osób, które mają czas na pracochłonną pielęgnację.

Włosy indyjskie struktura zbliżona do słowiańskich. Miękkie i delikatne, mogą być prostowane, farbowane i kręcone na lokówkę, Wytrzymałe i nie plączące się, idealne dla aktywnych i zabieganych osób.