Refleksy na włosach

Refleksy należą do koloryzacji, która jest chętnie wybierana przez zwolenników pięknie połyskujących włosów w świetle słońca. W zależności od stopnia natężenia słońca refleksy uzyskują bajeczny wygląd. Koloryzacja tą metodą właściwie jest do wykonania na każdych włosach.

Burgundowe refleksy na ciemnych włosach Ciemnoszare ombre z refleksami

Refleksy przyjęło się mówić, że przeznaczone są dla blondynek. Jednak technologia we fryzjerstwie tak poszła do przodu, że stylistom od fryzur ten dział nie jest obcy. Potrafią wyczarować refleksy na wielu innych kolorach włosów. Nawet na ciemnych włosach sprawiają, że zyskasz sporo na wizerunku.

Ciemnozielone refleksy na czarnych włosach Delikatne refleksy na ciemnobrązowych włosach

Jeśli wahasz się podjąć decyzję, co z koloryzacją udaj się do salonu. Razem ze stylistą dobierzesz paletę tonów, które sprawią radość w Twoich oczach, a włosy będą pięknie mienić się w blasku słońca. Refleksy pozostaną z nami na dłużej. Są dobrą opcją dla tych, co zawsze mają mało czasu. Niewielkie odrosty będą mało zauważalne.

Jasne refleksy na ciemnoczerwonych włosach Jaśniejsze refleksy na przodzie brązowe włosy

Za co kochamy refleksy na włosach?

Za piękną poświatę. Niewiele różnią się od koloru naturalnego. Wybrane refleksy zwykle różnią się o 1- 2 podtony. Zbliżone kolory dają optyczne zagęszczenie włosów. Cienkie pasemka wydzielone z włosów i zmienione o ton czynią włosy naturalnymi. Zrobione nie tylko latem, ale jesienią i zimą sprawiają, że włosy promienieją i są pełne blasku.

Kolorowe refleksy na końcówkach włosów Koloryzacja brązowych włosów z refleksami blond

Czy refleksy są trendy?

To nie podlega dyskusji, one dalej są modne. Do wykonania są na każdych włosach. Najlepiej wyglądają na włosach długich i półdługich. Na krótkich też będzie super. Ale tutaj już trzeba wykonać je perfekcyjnie. Stylista świetnie wywiąże się z koloryzacji. Ten sezon dalej wskazuje na modną koloryzację brązu z refleksami karmelowego blondu lub dające odcień rudości. Brunetkom styliści proponują kolor w zależności, w jakiej tonacji będzie im lepiej. Mowa tu o ciepłej lub chłodnej tonacji. Pod uwagę należy wziąć kolor cery i tęczówki oczu. Jednym będzie super w odcieniu czekoladowym. Innym bardziej po drodze będzie z refleksami wpadającymi w niebieski.

Miedziane refleksy na brązowych włosach Odmładzające blond refleksy na brązowych włosach

Refleksy najlepiej po raz pierwszy wykonać w salonie. Bardzo ważny jest dobór koloryzacji do koloru włosów, twarzy i oczu. Wprawne oko stylisty wszystko wychwyci i zastosuje najlepszą opcję.

Truskawkowy blond refleksy na jasnobrązowych włosach Żółte refleksy na ombre blond włosach

Refleksy czy można wykonać w domu?

Koloryzację można wykonać na zdrowych i dobrze nawilżonych włosach. Każde rozjaśnianie może osłabić kondycję włosów. Jest też do wykonania w domu.
Dobrze, jeśli masz zaufaną koleżankę, która spędzi z tobą ten czas.

Pastelowo różowe refleksy na długich brązowych włosach Platynowe refleksy na krótkich blond włosach

Zaczynamy. Farby specjalne do wykonywania refleksów są dostępne na rynku. Potrzebne będą pędzel, grzebień, folia aluminiowa pocięta na kawałki no i ochrona przed zabrudzeniem rzeczy.

Działaj według instrukcji.
1. Wymieszaj farbę do włosów.
2. Wydziel cienkie pasmo kosmyków i połóż na folię.
3. Nałóż farbę poniżej nasady głowy.
Delikatnie muskaj farbą i przechodź w dół, dodając farbę.
4. Owiń folią i tak postępuj z kolejnymi pasmami.
Wydzielone pasemka nie mogą być blisko siebie.
5. Odczekaj kilkanaście minut, ale sprawdzaj w międzyczasie stan zafarbowania.
6. Spłucz farbę i umyj włosy. Potem daj odżywkę w celu regeneracji.

Jak pielęgnować refleksy na włosach?

Przede wszystkim zastosuj szampon przeznaczony do włosów z refleksami. Bardzo ważne są odżywki i maski nawilżające. Sprawdź stan włosów czy nie uległy zniszczeniu. Może przyda się im olejowanie. Prostownica i suszarka z ciepłym nawiewem do stosowania umiejętnie według potrzeby. W razie żółknięcia włosów wprowadź dodatkowo preparaty tonujące kolor.

Refleksy miodowy blond na czekoladowych włosach Refleksy popielaty blond na ciemnych włosach

Refleksy to piękna stylizacja włosów. Bardzo praktyczna i umiejętnie wykonana pozwoli cieszyć się z pięknych włosów.

Słoneczne refleksy na ombre włosach Srebrne refleksy na ciemnych blond włosach