Rozjaśnianie włosów

Jak rozjaśnić włosy?

Rozjaśnianie włosów jest jednym ze sposobów na wprowadzenie zmian w wyglądzie bez względu czy jest to całkowita zmiana, czy zaaplikowanie pasemek.

Co zyskasz, rozjaśniając włosy?

Zmiana wyglądu zawsze daje inne spojrzenie na samą siebie. Umiejętne rozjaśnianie stwarza, że włosy zyskują na grubości i wydobywa się głębię fryzury.

Czym można rozjaśnić włosy?

Można zastosować naturalne metody rozjaśniania. Do nich należy sok z cytryny czy rumianek. Sok z cytryny zmieszać można z wodą i nałożyć na włosy. Zrób proporcję jedna część soku i dwie części wody. Po naniesieniu na włosy wystarczy przetrzymać ok. 50 minut. Czas uzależnisz od stopnia rozjaśnienia. Może być nieco krótszy lub dłuższy.

Jeśli chcesz użyć rumianek, wystarczy go zaparzyć w szklance wody. Ostudzonym naparem umyj włosy i przetrzymaj ok. 30 min. Potem spłucz chłodną wodą i wetrzyj odżywkę odpowiednią dla swojego typu włosów.

Woda utleniona jest w miarę łagodną metodą rozjaśniania. Nie powoduje uszczerbku na włosach. Zwykle miesza się jedną część wody utlenionej z dwoma częściami wody. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na włosy na ok. 30- 60 min. Oczywiście czas trzymania uzależnisz od własnych potrzeb.

Jakie rozjaśniacze znajdziesz w kuchni?

Oprócz cytryny doskonałym rozjaśniaczem jest miód oraz soda oczyszczona. Z 1 łyżki miodu i 1 szklanki wody robisz miksturę i tę mieszaninę nakładasz na włosy. Czas 30- 60 min to czas, który wydłużysz lub skrócisz w zależności od potrzeby.

Podobnie wygląda rozjaśnianie z sodą oczyszczoną. Wymieszanie 1 łyżki w 1 szklance wody daje roztwór, który nałożysz na włosy. Proponowany czas ok. 30- 60min jest czasem orientacyjnym i tak jak poprzednio sprawdzasz czas trzymania we włosach.

Jeśli mowa o rozjaśniaczach to taki chemiczny preparat należy umiejętnie zastosować. Ważne jest czytanie instrukcji użycia. Głównymi składnikami jest proszek rozjaśniający i wywoływacz.

Zanim rozpoczniesz przygodę z rozjaśnianiem włosów, postaraj się tydzień wcześniej umyć włosy szamponem oczyszczającym. Odczekaj parę dni. Na dwa dni przed zabiegiem nie myj głowy, pomoże to uchronić włosy przed drobnymi uszkodzeniami.

Jak rozjaśnić farbowane włosy?

Aby nie uszkodzić farbowanych włosów, najlepiej udać się do fachowca. Niemniej jednak gdy zdecydujesz się wykonać czynność w domu, warto zastosować środek do usuwania koloru.
Następnie użyć produktów do rozjaśniania włosów.

Jak rozjaśnić ciemne włosy w domu?

Przy podjęciu decyzji o rozjaśnianiu ciemnych włosów spróbuj mieszanki wody utlenionej i sody oczyszczonej. W równych proporcjach 1:1 zrób mieszaninę tzn. jedną łyżkę sody oczyszczonej, dodaj do filiżanki wody. Po wymieszaniu nanieś na włosy. Odczekaj ok. 30- 60min. Spłucz chłodną wodą. Teraz zrób to samo z wodą utlenioną. Jedną łyżkę wody utlenionej zmieszaj
z dwoma częściami wody. Nałóż na włosy i odczekaj wymagany czas również ok. 30- 60min. Spłucz chłodną wodą oraz pamiętaj o odżywce do włosów.

Na co zwrócić uwagę przy rozjaśnianiu włosów?

Zacznij od przeczytania instrukcji. Stosuj rękawiczki oraz uważaj na oczy i skórę. Wykonaj na bocznym pasmie włosów test, jak będą reagować kosmki. Nie przedłużaj czasu farbowania.
Nadmiar lub niedobór rozjaśniacza czy wywoływacza może niedokładnie rozjaśnić włosy, a tego chcesz uniknąć. Po zabiegu rozjaśniania użyj dobrej jakościowo odżywki, aby przywrócić nawilżenie włosom, oraz zapobiec ma to ich łamaniu.

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Stosuj kosmetyki do włosów rozjaśnionych. Odżywki mają pomóc w zachowaniu wilgotności kosmkom. Suszarka ustawiona na letni nawiew. Używając lokówki czy prostownicę zabezpiecz włosy odpowiednim preparatem. Najlepiej jak pasma same wyschną. Zabezpiecz włosy przed słońcem.

Powodzenia w rozjaśnianiu włosów.
Aby efekty mile Ciebie zaskoczyły.