Tak ten kolor jest nie tylko kolorem jesieni. Ta szeroka paleta barw daje o sobie znać w tym sezonie. Zanim wykonasz koloryzację rudym kolorem sprawdź czy zgrywa się
z karnacją.
Spróbujmy krok po kroku sprawdzić dla kogo ten kolor.
Tak jasna karnacja zwycięża z rudym. Kobiety z cerą jasną swobodnie mogą wybierać wśród palety barw. Proponuję tylko wziąć pod uwagę typ urody tzn ciepły czy chłodny.
Ciepłemu proponuje się rude odcienie brązu. Natomiast chłodnemu jasne odcienie. Piegi jak najbardziej mile widziane.
Komu nie polecę rudych włosów?
Szkoda, ale nie polecę osobom z atopowym zapaleniem skóry czy też naczynkowej. Już tłumaczę. Niedoskonałości na twarzy kolor rudy za bardzo uwidoczni.
Mówią, że osobom skromnym nie po drodze z tym kolorem. A moje zdanie jest takie. Przeskoczenie nieśmiałości zacznij od zmiany koloru.
Jak nie strzelić gafy podczas farbowania? Udaj się do dobrego i sprawdzonego fryzjera. To jego fach. Dobrze doradzi i fachowo wykona usługę.
Jeśli chcesz tylko wypróbować kolor w domu postaw na zmywalne szamponetki. Gdy źle będziesz czuła się z rudym kolorem, on zmyje się po kilku myciach włosów.
W domu nie rozpoczynaj zmiany koloru włosów na rude gdy masz ciemne włosy. Zabieg może okazać się porażką. Ciemne włosy wymagają rozjaśnienia przed koloryzacją.
Wśród szerokiej palety barw z pewnością znajdziesz tę jedną jedyną, która zgra się z karnacją cery, a dobrana fryzura będzie pasować do kształtu twarzy.
Przede wszystkim wybierz kosmetyki przeznaczone do farbowanych włosów. Twoje włosy będą miały prawidłowe nawilżenie, co skutkuje pięknym blaskiem.
Należy pamiętać o używaniu masek koloryzujących. Szampony i odżywki to standard przy dbaniu o rudy kolor. Już w drugim miesiącu odrosty są widoczne i wskazane je odświeżyć.
Słońce nie jest sprzymierzeńcem rudych włosów. Kosmetyki z UV polecane. Lubisz chodzić na basen, weź czepek. Woda z chlorem nie sprzyja rudemu kolorowi. Przy ostatnim płukaniu zastosuj wodę chłodną. Domknie łuski włosa i włos bardziej wygląda na zdrowy. Płukanki octowe wskazane. Może być równie jabłkowy czy zwykły.
Dużo jest fryzur dla rudych pań. Jednak pamiętaj o zasadach doboru. Przy dobieraniu weź pod uwagę rysy twarzy i karnację. Proste czy kręcone, długie czy półdługie każde.
Mogą być kręcone, loki, a nawet proste. Upięć oczywiście do wyboru jest sporo. Z kucykiem, warkoczem, z grzywką, kokiem. A luźno puszczone lekko pofalowane to strzał w dziesiątkę.
Znudził Ci się Twój obecny kolor włosów? Masz ochotę na zdecydowaną i dodającą energii barwę?
Kolor włosów to rodzaj ramy dla twarzy. Zmieniając odcień, można podkreślić tęczówkę oka, rozjaśnić cerę i dodać blasku. Z łagodnego blond kociaka możesz przeobrazić się w drapieżną rudą piękność.
Rude włosy wprost kipią życiem we wszystkich odcieniach. Nasycony rudy powrócił jako wyraz wyrafinowanej zmysłowości. Większość z nas uważa, że odcień czerwieni i pomarańczu jest stworzony tylko dla odważnych – nie koniecznie. W obecnym trendzie włosy są kuszące, ale nie krzykliwe. Odpowiednio dobrana przez profesjonalnego fryzjera pasuje do niemalże każdego typu urody i karnacji. Ekspert oceni, jaki odcień – marchewkowy, wiśniowy, mahoniowy czy raczej wpadający w róż – będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.
Pielęgnacja farbowanych rudych włosów:
Wybierając kolor z palety rudości, musisz liczyć się z tym, że te barwniki najszybciej wypłukują się i podkreślają wszelkie niedoskonałości cery. Aby odcień nie stracił swoich największych atutów, czyli blasku i intensywności musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętaj o preparatach podtrzymujących kolor, a raz na dwa tygodnie nałóż odżywcze nawilżające serum (dołączone jest do farby lub można dokupić oddzielnie). Szukaj kosmetyków z wyciągiem z kasztanów lub zawierające cynamon ożywią barwę rudych włosów, nadając im głębię.
Możesz skorzystać z odświeżacza koloru, który stosuje się się już po 2 tygodniach od farbowania. Zachowają głębię koloru, odżywią włosy i nadadzą intensywniejszy połysk.
Pielęgnacja naturalnych rudych włosów:
Naturalnie rude włosy są delikatniejsze, łatwo je uszkodzić i spowodować ich łamliwość. Dlatego do ich pielęgnacji używaj preparaty dedykowane do włosów wrażliwych. Kosmetyki muszę być lekkie, by nie obciążały kosmyków. Modelując włosy, nie nakładaj zbyt dużej ilości pianki.
Ochrona przed słońcem
Aby uniknąć wyblaknięcia koloru na włosach, latem używaj kosmetyków z wysokimi filtrami oraz z dodatkiem między innymi Witaminy E – skutecznie zwalczający wolne rodniki. Przede wszystkim zabezpiecza pasma przed fotoutlenianiem, czyli zatrzymuje proces rozjaśnienia przez promienie słoneczne. Dla osób spędzających czas na plaży, idealny będzie kosmetyk w sprayu. Miej go zawsze ze sobą i aplikuj na włosy po każdym wyjściu z wody. Morska i chlorowana woda wypłukuje składniki ochronne, dlatego tak ważna jest rutynowa ochrona. Pamiętaj o spryskaniu pasm przed każdym wyjściem z domu.
Przykładowy kosmetyk: Spray chroniący włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (Solar Sublime, L’oreal professionnel, ok 60 zł.
Jeśli chcesz wyglądać naturalnie mimo radykalnej zmiany koloru włosów, pamiętaj o brwiach! Ich odcień nie może zbytnio różnić się od tego, który wybrałaś dla nowej fryzury. Możesz je ufarbować sama lub u kosmetyczki henną albo rozjaśnić systematycznie pocierając wodą utlenioną.