Rudy blond

Zanim zdecydujesz się na zmianę koloru na rudy blond, warto być dobrze poinformowanym na ten temat.

Rudy blond należy na jasnych kolorów wśród palety barw z tym kolorem. Idealnie zgrywa się wśród osób mających naturalny blond włosy lub naturalnie rude włosy o jasnej karnacji.

Spróbujmy zadać pytanie, komu pasuje rudy blond?

W kolorze rudym blondzie odnajdujesz kilka kolorów. Jest to zwykle odcień złota i miedzi tworząc blond z refleksami. Dlatego też idealnie współgra z jasną cerą o ciepłym odcieniu.
A ona uwielbia blondy, kolory miedziane czy też czerwienie. Kolory oczu zielone lub piwne to idealny duet takiego zestawienia. Piegi mile widziane.

Weź pod uwagę także popielaty rudy. Jest to ciekawa alternatywa dla osób lubiących popielate odcienie. Przyjrzyj się dojrzewającej truskawce, ona ma to zestawienie, które współgra z lekko zaróżowioną cerą.
Natomiast jasny rudy blond daje piękne refleksy o złotym i miedzianym blasku. Ten kolor nie jest dla szatynek czy brunetek. Osoba ze śniadą cerą powinna odstąpić od tego koloru. Dla niej kasztan powinien być ok.

Czy ombre pasuje do rudego blond?

Pamiętać należy, że ombre będzie wyraźne. Łączysz wybrany kolor z innymi. Na przykład blond łączysz z rudym w różnym zestawieniu. Ciemne dajesz od góry a rude blondy dołem lub odwrotnie.

Specjaliści proponują wybrać sombre, które jest alternatywą do ombre. Naturalny rudy kolor da fajne zestawienie z rudym blondem na dole. W pielęgnacji takiego koloru pomogą maski koloryzujące.

Jakie użyć kosmetyki do farbowania rudych włosów?

Jeśli podjęłaś już decyzję, że chcesz uzyskać rudy blond, pomoże w tym paleta farb o odcieniu blond z miedzianym kolorem.

Do wyboru masz także tonery, szamponetki czy też maski koloryzujące. W razie niezadowolenia te kolory możesz szybko zmyć. Nie muszą być na długo.

Osobom z ciemną cerą i brunetkom nie proponuje się tej rudości, gdyż w takim zestawieniu mogą czuć się niezbyt komfortowo. Ale nie powiedziane, że nie mogą spróbować. Potrzebna będzie dekoloryzacja.

Rudy blond i płukanki.

Do pielęgnacji rudego blondu bardzo wskazane płukanki koloryzujące. Pomoże Ci w tym kwiat nagietka czy też hibiskusa. Płukanki wykonasz w domu. Są proste do wykonania.

Wystarczy 2 łyżki suszu zalać gorącą wodą. Zaparzać pod przykryciem ok. 20 min. Przecedzić. Letnią płukanką spłukać włosy. Pozostawić na pół godziny. Po tym czasie ponownie spłukać włosy samą wodą.

Jaki szampon wybrać dla rudego blondu?

Szampony dla rudego blondu mają specjalny pigment, który wzmacnia włosy. Jest on z przeznaczeniem do włosów farbowanych. Szamponetki mile widziane. Na rynku znajdziesz je w różnych tonacjach rudego blondu. One nie niszczą włosów podczas koloryzacji.

A co z chłodnym kolorem rudego blondu?

Oczywiście jest do wykonania. Uzyskasz go poprzez zastosowanie kobaltowego pigmentu. Ten kolor poradzi sobie z ochłodzeniem rudości. Rudy blond ma tendencje do zmiany koloru na żółty lub pomarańczowy.
Wówczas zastosuj pigment fioletowy, który ochłodzi żółty. Domowym sposobem ochłodzisz rudy blond, używając do mycia szampon niebieski lub fioletowy.

A co zrobić, jeśli rudy blond nie przypadł do gustu?

Warto zasięgnąć porady u specjalisty. Gdy chcesz wykonać zmianę domowym sposobem wówczas kolor następny niech mocno nie odbiega od tego co masz. Zmień go jedynie o 2- 3 tony.
Zbyt szybka mocna zmiana da odwrotny efekt. Refleksy w rudych blondach wyglądają elegancko i naturalnie. Włosy wyglądają jak malowane słońcem. A myte szamponetkami same powracają do właściwego koloru.

Co to jest wenecki blond?

Rzadko spotykany kolor jest odcieniem pomiędzy blondem a rudym. Zwykle mówi się, że jest rudość o połysku blondu.

Jakie kolory należą do rudości?

Do rudego koloru należą: mahoń, irlandzki rudy i miedziany. Dlatego warto łączyć je z odcieniem blondu.

Jaki rodzaj maski używać dla rudego?

Rude włosy naturalne należą do grubych włosów, dlatego warto rozpatrzeć zastosowanie maski dla grubych włosów.
Proponuje się zastosować też preparaty w celu nawilżania kosmków.

Czy rudy blond jest wymagającym kolorem?

Jest to dość trudny odcień. Nie każdemu pasuje. Możliwy do wykonania, ale potrzebna jest prawidłowa pielęgnacja.

Długie włosy rudy blond z jasnymi pasemkami Blond proste włosy z odcieniem rudego Fryzura z włosów rudy blond do ramion Włosy rudy blond z przedziałkiem na środku Krótka fryzura do szyi z włosów rudy blond Włosy rudy blond z jasnymi refleksami Długie włosy blond rude fale Blond rude włosy, końcówki fale Balejaż rudy blond na długich włosach Rudy lisi blond na bardo długich włosach