Średni blond

Średni blond obecnie jest bardzo popularnym kolorem. W poprzednich sezonach często myślano o nim jak o kolorze nijakim. Nastąpiła tak przeogromna zmiana w spojrzeniu na średni blond.
Zauważono też, że pięknie zgrywa się zarówno z ciemną oprawą oczu, jak i jasną. Szeroka paleta barw spowodowała o nowym spojrzenia na podtony, które tworzą cudowne zestawienie: włosy i cera.

Neutralność koloru średni blond sprawia, że z tym zabarwieniem można łączyć nie tylko makijaż, ale dobierać modną odzież w dynamicznych kolorach czy też biżuterię.

Kolorem średni blond można zestawiać różne techniki: balejaż, sombre, ombre, baby light. Naturalny średni blond to obecnie baza wyjściowa do uzyskania różnych zestawień kolorystycznych.

Zacznijmy od zestawień niewychodzących z salonów fryzjerskich. Zobaczmy, co dalej z nami zostanie.

Chłodny średni blond

Ciemna karnacja przybliża Cię do zastosowania chłodnego średniego blondu. Ponieważ przy tym kolorycie twarzy nie będą widoczne zaczerwienienia i drobne żyłki na twarzy.
Wprowadzenie makijażu w kolorze beżu i brązu świetnie koreluje z tą tonacją. Gdy wybór padnie na złotą biżuterię to znak, że masz świetny gust kolorystyczny.

Średni popielaty blond

Takie zestawienie proponuje się osobom o ciepłym podtonie skóry. Wprowadzenie średniego blondu do popielu czyni ją modną i o ciekawym zestawieniu.
Przy średnim blondzie proponuje się zwracać uwagę na dobór kosmetyków. Szampony, odżywki oraz maski mają ochłodzić kolor i nie doprowadzać do ich żółknięcia.
Zwykle mają kolor fioletowy lub granatowy. Bardzo ważna jest pielęgnacja włosów, aby nie dopuścić do ich przesuszenia.

Ciepły średni blond

Tonacja pięknie zgrywa się z jasną karnacją o wybarwieniu różowym lub brzoskwiniowym.
Decyzja o wprowadzeniu tych kolorów do makijażu będzie bardzo słuszna.

Naturalny średni blond

Powrót do naturalnego tzw. mysiego koloru jest bardzo wskazany oraz bardzo modny. Dzięki naturalności pięknie go można zestawić z jasną cerą, jak i dobrze muśniętą słońcem.
Przy tym kolorze możesz bawić się zarówno makijażem, jak i ubraniami. Złoto czy srebro to bez różnicy, jaki element wprowadzisz z biżuterii.

Średni blond z refleksami

Bardzo modne zestawienie, które wprowadza piękne rozjaśnienie włosów. Wprowadzenie jakiejkolwiek techniki farbowania będzie dobrym wyborem. Zastosowanie refleksów jest małą ingerencją w naturalny odcień. Dodaje objętości włosom, a blask płynący od nich rozjaśnia twarz, czyniąc ją promienną.

W zależności od użycia podtonu uzyskasz wiele pomysłów na blond włosy. Refleksy o chłodnym odcieniu zgrywają się z chłodną cerą tzn. taką, gdy po opalaniu skóra daje szarawy odcień brązu.
Jeśli jest Ci po drodze ze złotą biżuterią, to śmiało stawiaj na złote refleksy oraz dodatek ciepłego brązu w makijażu, ponieważ będzie dopełnieniem kosmetyki twarzy.

Dlatego też śmiało stawiajmy na modny naturalny średni blond. On z pewnością jest super bazą dla zastosowania innych podtonów przy różnych technikach farbowania włosów.

Długie włosy o odcieniu średniego blondu Średni blond włosy z jasnymi pasemkami Włosy średni blond z grzywką na boku i fryzurą do ramion Fryzura fale z włosami średni blond Fryzura long bob z kolorem włosów średni blond Włosy średni blond z grzywką i włosami do szyi Średni odcień włosów blond Średni blond włosów, prosta fryzura do ramion Włosy średni blond z refleksami Włosy średni blond fale na długiej grzywce