Szampon aloesowy i kokosowy

Dlaczego stosujemy szampony? Należą do stałych kosmetyków znajdujących się w każdej łazience. Ich zadaniem jest usunąć zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy. Do tych zanieczyszczeń należą nie tylko kurz, ale kosmetyki, które stosujemy każdego dnia. Często stosujemy szampony celowane tzn. z przeznaczeniem dla danych włosów i skóry głowy.

Kiedy stosujemy szampon aloesowy?

Łagodny szampon aloesowy skutecznie zadba o prawidłowe oczyszczenie skalpu. Przywróci równowagę i dobrze nawilży włosy. Przy okazji wzmocni je i wygładzi.

Zawarty w nich aloes zadba o kondycję włosów, znikną wszelkie rozdwojenia końcówek. Poza tym w szamponie aloesowym oprócz głównego składnika odnajdziesz wyciąg z liści pokrzywy oraz ekstrakt z siemienia lnianego. Pokrzywa wzmocni włosy i spowolni wypadanie włosów. Siemię lniane dodatkowo wzmocni, zregeneruje i je nawilży. Ze względu na łagodne działanie
przeznaczony jest dla całej rodziny.

Jakie są walory szamponu aloesowego?

Przede wszystkim nie zawiera SLS i SLES. Wolny od parabenów, alkoholu, PEG. Łagodny dla skóry głowy i włosów. Użyte składniki do produkcji są przyjazne dla odbiorcy.
Dodatkowo zawierają duże ilości aloesu oraz innych naturalnych produktów, które wzajemnie się uzupełniają.

Bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy na wilgotne włosy nanieść szampon i delikatnie masować, a potem spłukać dużą ilością wody. W razie konieczności czynność powtórzyć.
Proponuję też przy ostatnim płukaniu użyć chłodnej wody. Pozwoli ona na domknięcie łuski włosów.

Zanim kupisz szampon aloesowy, przeczytaj jego przeznaczenie. Ponieważ na rynku dostępny jest szampon do włosów normalnych z aloesem.
Także szampon aloesowy przeciwłupieżowy czy też nawilżający.

SZAMPON KOKOSOWY

Szampon kokosowy należy do kosmetyków służących do pielęgnacji włosów zniszczonych, po farbowaniu, suchych. Nie zawiera SLS i parabenów oraz silikonów. Nadaje się do skóry wrażliwej. Znajdujące w nim składniki prawidłowo nawilżą i odżywią włosy. Jednocześnie dobrze pieniący się szampon skutecznie oczyści skalp z zanieczyszczeń. Do regeneracji włosów słabych i zniszczonych oprócz kokosa zastosowano proteiny jedwabiu i mleczka pszczelego.