Szczotka do włosów

Plączące się włosy to nie lada wyzwanie podczas modelowania fryzury. Na szczęście osoby skupiające się na rozwiązywaniu problemów, również mają sposoby, jak poradzić sobie z kołtunami. Chcąc rozczesać delikatne włosy, musimy zaopatrzyć się w szczotkę, która będzie dopasowana do struktury włosa i nie będzie ich wyrywać.

Szczotki niewyrywające włosów

Nieokiełzane i problematyczne prostowanie splątanych włosów to nie lada wyzwanie, ale i z tym problem można sobie poradzić. Włosy wysokoporowate, na których z łatwością powstają kołtuny, wymagają najbardziej trafnego wyboru szczotki do ich rozczesywania. Warto równolegle z zakupem szczotki poświęcić środki i czas na zakup odpowiednich kosmetyków do włosów, które nawilżą włosy i pozwolą zmniejszyć ich tendencję do chaotycznego skręcania się. Pomocne przy tym będą wszelkie preparaty, zaczynając od dobrego szamponu po odżywki odbudowujące pasma.

Szczotki pozwalające uporać się z uporczywymi włosami dzielą się na takie, które swoje włosie mają wykonane z plastiku. Niektóre z nich są zakończone małymi kulkami, poprawiają one krążenie przy skórze głowy. Zaletą sztucznego tworzywa, jest łatwość dbania o czystość szczotki.

Kolejnym rodzajem szczotek są szczotki wykonane z naturalnego włosia. Najczęściej do tych szczotek wykorzystywane bywa włosie z dzika. Włosie takie jest elastyczne przy napotkaniu kołtunów i ułatwia rozwiązać średnio trudne splątania.

Następnym rodzajem szczotek będzie to połączenie zalet tych dwóch wyżej wymienionych. Szczotki takie są wykonane z włosia syntetycznego. W ofertach różnych sklepów bywają i takie, gdzie włosie stanowi połączenie końcówek plastikowych oraz naturalnych.

Jak prawidłowo czesać włosy?

Jak uporać się z mocno splątanymi włosami? Po kawałku. Musimy przytrzymać krótki odcinek włosów znajdujących się na dole jedną ręką, a drugą przeciągamy stopniowo szczotkę od chwyconego kawałka do dołu. Pozwoli to zaoszczędzić bólu i sporej ilości włosów. Za samo czesanie zabierz się, gdy włosy już wyschną po umyciu, a odżywka bez spłukiwania może znacznie ułatwić usuwanie kołtunów na włosach.

SZCZOTKI DO WŁOSÓW DO MODELOWANIA

Modelowanie jest jedną z czynności, które wykonujemy codziennie. A z racji tego, że każdy z nas ma inną długość włosów, to i wybór szczotki jest inny.

Szczotka służy nam nie tylko do szczotkowania. Za pomocą jej włosy wymodelujesz według własnego pomysłu. Ma też dobrze włosy wystylizować.

Rynek obfituje w ogromny ich zestaw. Szczotki z włosiem z dzika, okrągłe, drewniane lub z plastikowymi końcówkami. Wybór zwykle pada na taką, która odpowiada danym włosom.

Jaką wybrać szczotkę?

Jeśli potrzebujesz układać włosy w miarę szybko, to proponuję wybierać szczotki w kształcie walca. Sprawdzają się przy stylizowaniu fryzur. Szczególnie tych, które trzeba podnieść od nasady.

Jaka szczotka do długich włosów?

Postaw na taką, która nie będzie wyrywać włosów i jednocześnie ich szarpać. Proponuję wybrać szczotkę grubą o kształcie eliptycznym. Dzięki niej zyskasz dodatkową czynność masowanie skóry głowy i włosów. Szczotka ma miękką poduszeczkę i rozczesywanie włosów długich, jest bardzo ułatwione.

A co z włosami z tendencją do plątania?

W tym przypadku na pomoc przychodzą plastikowe szczotki obok szczotek z włosia z dzika. Obie skutecznie pomogą w rozczesywaniu splątanych pukli.

Szczotki z funkcją układania.

Bardzo nowoczesna szczotka, której zadaniem jest szybko nie tylko wysuszyć mokre włosy, ale jeszcze je wymodelować. Suszarko- lokówka z funkcją prostownicy i szczotki to super urządzenie do stylizacji fryzur w domu.

A co z okrągłą szczotką?

Ona zawsze musi być pod ręką. Jest bardzo pomocna podczas suszenia, a także podkręcania włosów. Jest jednak pewne, ale. Szczotkę musisz dobrać do typu włosów, ich gęstości oraz długości.

Szczotka drewniana

Nie niszczy włosów, nie powoduje ich puszenia i elektryzowania. Dzięki niej możesz włosy i skórę głowy wymasować. Wykonana z drewna nie będzie uczulać.

Szczotka z dzikiego włosia.

Dzięki niej rozczeszesz włosy bez wyrywania. Odpowiednio je nabłyszczyć. A przy lekko falowanych z łatwością wyprostujesz.

Szczotka do zadań specjalnych poza domem.

Wybór niech padnie na szczotkę z wysuwanym włosiem. Bardzo dobrze sprawdza się w plenerze. Wkładasz do plecaka lub torebki i nie zajmuje dużo miejsca. Nie tylko rozczesze włosy, ale pomoże w układaniu pukli.

A co z gęstymi grubymi włosami?

Do tego celu wybierz szczotkę płaską, podłużną. Zwykle z naturalno- syntetycznym włosiem lub nylonowym. Dzięki niej wygładzisz włosy i łatwo rozczeszesz.

Szczotki ceramiczne.

Szczotka odporna na wysoką temperaturę i wodę. Możesz używać bez stosowania kosmetyków. Modeluje włosy od nasady, łatwo je podnosząc ku górze. Dzięki jonizacji szczeciny szczotka zamyka włosy już od momentu układania. Szczotka posiada krótkie włosie.

Silikonowa szczotka

Bardzo pomocna przy rozczesywaniu mokrych włosów bez względu na typ. Po rozczesaniu włosy zyskują na blasku i są miękkie w dotyku. Nie wyrywa włosów podczas rozczesywania, ponieważ szczotka ma w swojej budowie ząbki o różnej długości.

A co z okrągłą szczotką z naturalnym włosiem?

Jest niezawodna w pielęgnacji każdego dnia. Ułatwia rozczesywanie i masowanie głowy. Pobudzą cebulki do lepszego wzrostu.

Pozostał jeszcze jeden typ szczotki.

Szczotka bambusowa do włosów.

Co o niej wiemy? Jest lekka w trzymaniu. Dłoń szybko nie męczy się. Taka szczotka jest jonizowana i dlatego szybko zamyka łuski włosa. Dzięki temu włosy nie elektryzują się.
Zyskujesz ładny wygląd nawilżonych włosów. Pełne blasku i gładkie łatwo poddają się stylizacji.

Podsumowując szczotki do włosów, są bardzo potrzebne każdego dnia. Dlatego też, po jakiego rozpatrzeniu rodzaju masz swoje włosy z łatwością, dobierzesz odpowiednią szczotkę dla siebie.
Jedną zostaw w łazience, a drugą podróżną włóż do torebki.