Szybko przetłuszczające się włosy u nasady

Jest to problem wielu z nas. Często szukamy na własną rękę jak pozbyć się takiej niedogodności. Zacznijmy krok po kroku szukać rozwiązania.

Co jest powodem szybkiego przetłuszczania się włosów?

Nadmierne przetłuszczanie spędza sen z powiek. Jednym z takich powodów jest częste mycie włosów. Doprowadza to do sytuacji, kiedy usuwamy ze skóry głowy jej naturalne oleje. Wskutek czego zmuszona jest do produkcji ich większej produkcji. I do czego to doprowadza? Włosy ponownie ulegają przetłuszczaniu, bo produkują więcej sebum, a włosy znowu poddajesz procesowi mycia.

Jaka rada?

Spróbuj myć włosy nie każdego dnia, ale wprowadź mycie po 1- 2 dniach. Wówczas włosy będą produkować mniej oleju i ich kondycja powinna się polepszyć. Bardzo ważnym czynnikiem przetłuszczających się włosów, jest ich grubość. Przy włosach cienkich i prostych sebum szybciej pokonuje barierę i powoduje wydzielanie oleju, co przekłada się na efekt tłustych pukli.

Co z taką niedogodnością?

Spróbuj podnieść włosy od nasady. Możesz je nakręcić lub zmienić fryzurę tak, abyś mogła ukryć tę niedogodność. Każde przedłużenie o 1 dzień, w którym nie myjesz włosów to już kolejny krok do normalności.

Jakie kosmetyki wybierać przy przetłuszczających się włosach?

Na rynku dostępne są szampony i odżywki, które są naturalne. Nie stosuj preparatów zbytnio obciążających skalp. Silnie nawilżające mogą powodować odwrotny skutek. Warto wprowadzić 1x w tygodniu szampon oczyszczający z sebum i kosmetyków, które stosowało się w tym czasie. Wprowadzenie peelingu do pielęgnacji skóry włosów jest bardzo polecane.
Usunie on skutecznie wszystkie pozostałości ze skóry. Zastosujesz go jeszcze przed myciem głowy szamponem.

A może źle dobrany lakier powoduje szybsze przetłuszczanie. Zwracaj na to uwagę. Od tego zależy dobra jakość włosów. Na rynku dostępne są preparaty, które mogą nawilżyć skórę głowy i poprawić mikrokrążenie co przełoży się na prawidłowe funkcjonowanie cebulek. Do dyspozycji są też lakiery z produktami organicznymi, które nie zaszkodzą skórze głowy. A spryskane suche włosy utrwalą się w sposób naturalny.

Jak poradzić z puszeniem się włosów?

Wyszukaj preparat, który jest bogaty w przeciwutleniacze. Ochroni włosy i pozwoli je podnieść od nasady. Niektóre lakiery mają odpowiedni skład.

Co powiesz na zmianę diety i stylu życia?

Ciągły stres, zamartwianie się, brak snu oraz do tego niezwracanie uwagi na to, co zjadamy to kolejna pułapka. Osoby ze słabą przemianą materii od razu zauważą, że przekłada się to na kondycję włosów i całego organizmu. Wszystko rób, aby zlikwidować nadmiar produkcji sebum. Monotonna dieta z bardzo przetworzoną żywnością to kolejny błąd. Postaw na naturalną żywność. Małymi krokami zauważysz zmiany idące w dobrym kierunku.

Kolejnym czynnikiem jest dbałość o sen i naturalną poduszkę z poszewką

Nie zostawiaj spraw do załatwienia na ostatnią chwilę. Stres nie jest dobry w żadnym przypadku. Emocje i stres często są przyczyną niedotlenienia skóry. Potrzebne składniki mineralne nie trafią na czas do cebulek włosów. Dlatego też dbanie o włosy z zewnątrz jest tak samo ważne, jak od wewnątrz.

Jakie domowe sposoby mogą pomóc w likwidacji przetłuszczających się włosów?

1. Zastosuj olejek rozmarynowy

Pomoże złagodzić swędzenie skóry.
Ograniczy zwiększoną produkcję sebum i zmniejszy stan zapalny.
Preparat z olejkiem rozmarynowym oczyści skutecznie skórę głowy, a Ty zyskasz na lepszej jakości skalpu.

2. Ocet jabłkowy

Nasze babcie często wykonywały płukankę z octu zwykłego. Lekko zakwaszały wodę i spłukiwały włosy.
Pozwoliło to zmienić ph skóry i włosy pięknie lśniły.
Obecnie na czasie jest ocet jabłkowy.
On też spełnia swoje zadanie.
Płukanka 1x w tygodniu w zupełności powinna wystarczyć. Tylko i w tym przypadku należy ocet rozcieńczyć.

3. Aloes

Kolejny sprzymierzeniec dla włosów tłustych.
Wprowadzenie maski z aloesu 1x w tygodniu odpowiednio nawilży oraz usunie zbędny balast z włosów.
Naturalny żel z aloesu o działaniu chłodzącym i przeciwzapalnym szybko doprowadzi do właściwego stanu włosów.

Czy suplementować witaminy?

Jeśli spodziewasz się niedoborów witamin, warto zastosować celowaną suplementację. Poprawi to stan skóry i kondycję włosów. Wzmocnisz organizm, podając Wit. B6 oraz cynk. Przełoży się to na zmniejszenie przetłuszczania się skalpu. Biotyna przyczyni się do wzmocnienia włosów.

Jakie produkty do stylizacji włosów przetłuszczających się?

Unikaj silikonów. Niby zwiększają objętość włosów, ale w zetknięciu z tłustymi włosami szybko zatyka cebulki włosów i stwarza to możliwość szybszej produkcji sebum i osłabia kondycję włosów.

Szczotka do włosów to kolejny element układanki dbający o kondycję włosów. Obowiązkowo należy zadbać o jej czystość. Pozostałości z poprzednich czesań znowu przenoszą brud na włosy i powstaje błędne koło w pielęgnacji.