Upięcia włosów krótkich, długich i do ramion 2024

Upięcie włosów to świetny pomysł na wykonanie fryzury. Nie dość, że takie ułożenie włosów jest banalnie proste to efekt, może być nieziemski. Każda długość włosów pozwala na dokonanie upiętej fryzury. Precyzja podczas tworzenia takiego uczesania nie jest szczególnie ważna, ponieważ lekkie niedbalstwo, niesfornie ułożone włosy są nawet tutaj efektem pożądanym.

Za modne upięcia włosów w tym sezonie uważa się kucyki, które są niedbale zawinięte, luźno upięte koki, oraz wszelkie odmiany warkoczy.


Upięcia krótkich włosów

Upięcia włosów do ramion

Upięcia długich włosów

Proste upięcia włosów

Luźne upięcia włosów powracają do salonów.
Bardzo praktyczne i uniwersalne fryzury sprawdzają się w każdych momentach życia.
Z luźnych upięć można korzystać już od średniej długości włosów.

Luźne upięcia z włosów półdługich

Z takiej długości wykonasz warkocze, kucyki, koki. Wykonać je możesz sama lub możesz udać się do stylisty. Bardzo często fryzurki z luźnych upięć odmładzają. Nie przeszkadzają podczas rutynowych zajęć. Dobrze dobrane do rysów twarzy wydobywają piękno urody.

Luźne upięcia z długich włosów

Prym wiodą warkocze, które zaplata się na wiele sposobów. Kok to standard wśród fryzur. Często wykorzystywany na imprezach. Upięcia na różne sposoby czynią fryzurę elegancką, a innym razem, romantyczną. Wszystko uzależnisz od sposobu uczesania. Dla rozluźnienia koka możesz wysunąć kilka kosmków i pozostawić je luźno. Mile widziane są wszelkie dodatki do włosów.
Należą do nich modne spinki, opaski czy kokardy.

Łączone uczesania

Upięcia koka i jednocześnie wplatania warkocza w uczesanie nie stanowi problemu. Wręcz przeciwnie jest w dobrym guście. Bardzo ładnie prezentuje się, tworząc luźne uczesanie.
Warkocz możesz także owinąć wkoło koka. Wszystko zależy od pomysłów na siebie. Luźne upięcia chętnie wykorzystuje się na śluby.
Z pozoru luźno splecione długo zachowują estetyczny wygląd.

Często zastanawiasz się jak upiąć włosy sięgające do ramion. Zwykle pozostawiasz je luzem, nie wiedząc, jak poradzić sobie z takimi włosami.

W tym przypadku poznaj kilka opcji szybkich upięć. Nie zajmą wiele czasu i jednocześnie uczesania dodadzą lekkości. A szczególnie ważne są sekundy przed pracą, szkołą lub imprezą.

Co zyskujesz, mając włosy do ramion?

Ta długość skraca czas ich pielęgnacji. Szybciej ułożysz ciekawą fryzurę. Przy cienkich włosach długość do ramion dodaje objętości. Wykonana fryzura na dłużej pozostanie
w idealnym uczesaniu.

Jak upinać włosy do ramion?

Ile osób tyle pomysłów. Wszystko uzależnisz od rodzaju włosów i rysów twarzy.

Zacznij od zaopatrzenia się w dobrą szczotkę, lokówkę, suszarkę z dyfuzorem, frotki, modne spinki oraz kosmetyki, które będą pasować do twojego rodzaju włosów.
Wypełniacze do koków dopasuj tak, aby zakrywały włosy. Zwykle te o małej średnicy. Wsuwki, jeśli je lubisz, dopasuj do koloru włosów oraz postaw na kilka ozdobnych.
Wałki lub papiloty zapewne masz w domu. Opaski na głowę są dalej trendy. Kosmetyki dobierz do rodzaju włosów.

Kiedy masz jeszcze wilgotne włosy, dodaj do nich piankę, która dodaje objętości. Ugniataj je delikatnie. Powstałe delikatne fale podniosą włosy już u nasady głowy.
Suszarka z dyfuzorem ułatwi Ci tę czynność. To jest baza do wykonywania dalszych zabiegów.

I dochodzimy do sedna sprawy.

KUCYK

Upnij włosy wysoko. Jeśli lubisz włosy lekko podniesione u nasady, podtapiruj je. Wystające kosmki proponuję puścić luzem, będzie romantycznie lub podepnij je ozdobnymi wsuwkami, co da efekt fryzury ozdobnej. Gdy zdecydujesz się na dolnego kucyka też wspaniałego wyglądu, nabierze fryzura po przełożeniu włosów nad zebraną kitką.
Nad kitką wykonaj palcami mały otwór i włóż zebrane włosy. Teraz widzisz czy włosy z boków mają romantyczne kosmki, a grzywka dopasowana jest do rysów twarzy.

MESSY BUN

Dla zwolenniczek artystycznego nieładu ta opcja będzie zadowalająca. Luźny kok na czubku głowy lub nieco nad szyją nie może być mocno związany. Przed jego wykonaniem możesz włosy nakręcić i upiąć. Wyciągnij parę kosmków. A jeśli nie chcesz, aby wystawały, po prostu użyj wsuwek.

WARKOCZ

Z takiej długości proponuję zaplatać warkocze, które upiększą uczesanie. Jedną z nich jest zaplatanie warkocza z góry ku dołowi. Dół włosów możesz schować i podpiąć spinką.
Proponuję też wykonać warkocza z jednego boku lub też obu. Pomysłów jest sporo.

Jak upiąć włosy na ważne spotkania?

Zwykle najbardziej elegancką fryzurą będzie ta, która będzie miała wygładzone kosmki. Wszystkie baby hair zaczesujesz grzebieniem spryskanym lakierem. Klasyczny kok umiejscowiony na takiej wysokości, jaką pozwalają włosy. Lakier jest jak najbardziej potrzebnym kosmetykiem. On utrwali każdą fryzurę.

Jaka opcja na wesele?

Jest to radosne spotkanie. Dlatego też i tutaj możesz pozwolić sobie na więcej luźnych uczesań. Lakier, wsuwki, wypełniacze do koków pomogą w ułożeniu fryzury.
Dalej modne są delikatne fale oraz upięcia. Każdy kok czy warkocz w różnych wersjach będą mile widziane. Dobrą pracę wykona biżuteria we włosy, nadając im uroczystego wyglądu.
Dodatki błyszczące typu cyrkonie itp. nie zapomnij o nich.

Jaka koloryzacja dla włosów do ramion?

To bardzo ważny temat. Kolor dobierz do typu urody. Cięcie włosów dopasuj do rysów twarzy. Podstaw tych nie możesz ominąć. Z koloryzacji dalej modne sombre i ombre zgraj ze swoimi oczekiwaniami. Fryzura ma odmłodzić i rozświetlić twarz.

UPIĘCIA OKOLICZNOŚCIOWE

Każda z nas wielokrotnie w życiu ma okolicznościowe wyjścia, przy których chce wyglądać elegancko. Ślub, przyjęcia, bankiet czy wiele innych sytuacji aż proszą się o upięcia wyjątkowe.

Upięcia na ślub i wesele

W większych salonach istnieje możliwość dopasowania fryzury do sukni ślubnej, urody Panny Młodej. Wykonanie takiej fryzury to pewność, że uczesanie wytrzyma wiele godzin.
Nie mówiąc już o zdjęciach, przy nich szczególnie uczesanie ma pozostać nienaruszone.

Upięcia na studniówkę

Po wyjściu z salonu masz pewność, że uczesanie będzie pięknie łączyć się z suknią. A bardzo ważny bal pozostanie na długo w pamięci. Wszystkie wersje fryzur: koki, fale, warkocze zostaną idealnie dopasowane do kształtu twarzy.

Fryzury okolicznościowe na krótkich włosach

Wszystko uzależnisz od długości włosów. Z włosów sięgających do podbródka możesz wyczarować subtelny kok lub nadać fryzurze kształt fal. Do wykorzystania przy krótkich włosach są sposoby wplatania eleganckich wstążek, dodatków biżuteryjnych pasujących na daną okazję. Przy fryzurach z zaczesem do tyłu bardzo modne są opaski. Przy bardzo krótkich do wykorzystania są tiary lub toczki.

Fryzury okolicznościowe na długich włosach

Z włosów długich i półdługich jest wiele opcji do uczesań. Wszystko należy brać pod uwagę. Czy będzie to impreza na świeżym powietrzu, czy też w pomieszczeniu. Ponieważ fryzura musi pozostać wykonana perfekcyjnie. Długie włosy możesz pozostawić luźno zaczesane lub wykonać warstwowe uczesanie. Dobrą propozycją mogą być wspaniałe dodatki ozdobne. Specjalista po ocenie włosów doskonale dobierze uczesanie zarówno do włosów cienkich, jak i grubszych.