Wałki do włosów

Romantyczne pukle i miękkie fale przyciągają uwagę niejednego mężczyzny. Można je ułożyć z każdego rodzaju włosów bez wyjątku. Właśnie dlatego wałki do włosów dają wiele możliwości. Są wykonane z różnych tworzyw i mają różną grubość. Jeśli odpowiednio dbasz o nie, możesz je używać przez wiele lat. Za ich pomocą uzyskasz drobne loczki i romantyczne fale.

wałki do włosów
Wszystko zależy od średnicy wałków. Im grubsze wybierzesz, tym luźniejszy skręt uzyskasz. Z kolei używając papiloty czyli ruloniki z gąbki z drucikiem w środku, uzyskasz loki o nieregularnym kształcie.

Papiloty: kupisz je w każdej drogerii. Im cieńsze, tym drobniejsze loczki. Po umyciu włosów, wetrzyj w nie piankę utrwalającą, podziel je na cienkie pasma i nawiń na papiloty. Po nawinięciu włosów, końce wałków krzyżujemy. Pozostawiamy włosy do wysuszenia. Papiloty są miękkie, więc możesz nawet w nich spać.

Wałki rzepowe: pokryte są tworzywem, które podtrzymuje pasma. Delikatne dla włosów i bardzo trwałe. Idealne w podróży, nie trzeba spinać ich szpilkami. Sprawdzą się również, gdyż chcemy unieść włosy od nasady.

Wałki z gąbki: wygodne i miękkie, nie uwierają podczas snu. Posiadają elastyczne zabezpieczenie, dobrze przytrzymujące pasemka.

Termoloki: podgrzewane elektrycznie, idealne do szybkiego modelowania fryzury. Nawijamy na suche włosy i pozostawiamy na ok 20 minut. Dobrze utrwalają skręt.