Warkocze na krótkich włosach

Bardzo wdzięczny temat dla wielbicielek warkoczy. Szyk, elegancja i wygoda w jednym.
Ten przywilej nie jest zarezerwowany tylko do długich włosów. Zwróć też uwagę czy jak podatne masz włosy na uczesanie.

Jednym kręcą się naturalnie. Inne są lekko pofalowane. A Twoje wydają się proste. Bez względu, jakie masz wszystkie, nadają się do fajnego uplatania. Spróbujmy krok po kroku zapoznać się z nowinkami na tym polu.
Warkocz na środku głowy dla bardzo krótkich włosów Bardzo krótkie warkoczyki na boku Warkocz dla cienkich i krótkich włosów Krótki warkocz holenderski

FRANCUSKI WARKOCZ

Jest to bardzo modne uczesanie. Warkocz zaplatasz od czoła. Zaplatanie kończysz tak, jak Ci pasuje. Możesz go podpiąć spinkami, wsuwkami. Pozostałe włosy luźno opadają. Samo obcięcie może być na boba.

Sposób wykonania.

Weź pasmo włosów do ręki. Podziel je na 3 części. To pasmo, które masz z prawej strony, przełóż nad środkowym. Teraz weź pasmo z lewej strony i przełóż nad środkowym.
Teraz dobierz luźne włosy i wykonaj te same czynności co wyżej. Dokończ uplatanie na tej wysokości, którą chcesz uzyskać. Zwiąż odpowiednią dla Ciebie ozdobą.

NIDERLANDZKI WARKOCZ PROSTY

Zaletą takiego uczesania jest zebranie włosów z przodu ku tyłowi. Tradycyjna grzywka znika podczas takiej czynności. Warkocz możesz podkreślić odpowiednią spinką ozdobną.
Pozostałe włosy zostawiasz luźne.
Warkocz holenderski blond włosy Podwójny warkocz holenderski na krótkich włosach

WARKOCZ I KRÓTKI BOB

Tak i takie obcięcie nie koliduje z warkoczem. Pleciesz go z boku z garstki pasm. Koniec zaplatania ozdabiasz własnym pomysłem.

WARKOCZ KORONA

Wcale nie musisz mieć długich włosów. Warkocz zaplatasz w miejscu, gdzie najczęściej zakłada się koronę. Przy bardzo cienkich włosach uczesanie nie jest problemem.
Wystarczy, że na potrzeby fryzury zdecydujesz się na doczepienie kilku pasm i zrobić z nich plecionkę. Samo upięcie jest bardzo eleganckie.
Warkocz w kształcie korony krótkie ciemne włosy

BOKSERSKIE WARKOCZYKI

Sprawdzają się przy aktywnym trybie, gdy często idziesz na siłownię. Mocno splecione po obu stronach zapleciesz na włosach półdługich. Warkocze bokserskie można dopiąć
z naturalnymi włosami. Dopinanie lub wplatanie to propozycje dla młodzieży i aktywnych młodych pań. Modne są kolorowe warkocze bokserskie.
Bardzo krótkie warkoczyki na boku

KŁOS I LUŹNO OPADAJĄCE WŁOSY

Zaczesujesz wszystkie włosy do tyłu. W połowie głowy zaplatasz kłosa. Dolne partie włosów opadają luźno na dół. Mogą być proste, pofalowane.
Warkocz w kształcie słuchawek Warkocz w kształcie korony

WARKOCZ ALA WODOSPAD

Cały urok tego uczesania polega na tym, że zaplatany włos zniżasz ku dołowi. A zaplatanie rozpoczynasz przy jednej ze stron z góry. Dobrze też sprawdza się przy włosach krótkich.

WARKOCZ Z APASZKĄ

Wystarczy, że zapleciesz 2 warkocze po obu stronach do połowy wysokości głowy. Na końcu ładnie upniesz apaszkę. Niewielki dodatek a jaki ładny wizualny efekt.