Witaminy na włosy

Witamina na siwe włosy

Zapominaną, choć bardzo dobrze udokumentowaną witaminą, która odgrywa znaczną rolę w wyglądzie włosa jest Witamina H ( inaczej biotyna ). Ma znaczący wpływ na nadmierne wypadanie włosów. Wzmacnia je od wewnątrz i powoduje, że wzrost włosów staje się szybszy.
Ponadto Biotyna zmniejsza dolegliwości związane z łupieżem oraz uodparnia włosy na rozdwajanie się końcówek. Wzmacniając włos na każdym etapie rozwoju witamina h sprawia, że procesy starzenia się włosa zostają spowolnione, co pozwala się cieszyć dłużej naturalnym kolorem włosów i opóźnia ich siwienie.

Witamina na wzrost włosów

Stosując suplementacje, jak i dbanie o dostarczanie do organizmu wszystkich składników odżywczych nie tylko naszej poprawie ulegną włosy, lecz pozytywne zmiany będą zauważalne również na skórze i paznokciach.

Drugą bardzo ważna witaminą, jest wit. B5 – kwas pantotenowy. Ma kolosalne znaczenie w trakcie podziału komórek w mieszku włosowym. Będąc też podstawowym budulcem włosa odpowiada za odporność włosa na uszkodzenia, jak i sprężystość.

Prawidłowa dawka wit. B5 sprawia, że wizualnie włosy szybciej rosną, a dzieje się tak, ponieważ witamina ta wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Utrzymuje prawidłową wilgotność włosa, a wilgotne i odpowiednio połączone struktury włosa wpływają na ich gęstość.

Witaminy przeciw wypadaniu włosów

Do pozostałych równie ważnych witamin, mających wpływ na wygląd włosów i ich mocne cebulki należą witamina B6 i B12 oraz A, C oraz E. Trzeba być świadomym, że nawet suplementacja wszystkich niezbędnych witamin może za wiele nie pomóc, gdy problem z włosami leży, gdzie indziej np. problem może być z układem hormonalnym – zapaleniem tarczycy.

Najlepszym rozwiązaniem dla organizmu jest dostarczanie wszystkich niezbędnych minerałów oraz witamin wraz z pożywieniem. Lecz w obecnym trybie życia, jest to niemal nieosiągalne.

Na ratunek mogą przyjść nam bardzo znane suplementy, które łykamy pod postacią tabletek.

Warto do ich wyboru podchodzić z ostrożnością, czytać ich skład, tak by nie miały zbyt wielu dodatkowych – zbędnych substancji. Jak sama też nazwa wskazuje, te preparaty mają być tylko dodatkiem – suplementem do diety, a nie jego podstawą. W wolnej chwili warto doczytać, gdzie znajdziemy sporo witamin, które mają wpływ na włosy. Jedno jest pewne – spożywanie owoców i warzyw wyjdzie na zdrowie dla całego organizmu :).