Włosy cieniowane od góry

Cieniowanie należy do takiej metody cięcia, która bardzo ułatwia uzyskanie dobrej stylizacji. Za jego pomocą uzyskać można fryzurę, która doda objętości. Zniweluje niedogodności przy twarzy.
Każde cieniowanie jest sprawą indywidualną.

Bardzo dobrze wykonane pomogą w szybkim ułożeniu fryzury. Przy włosach kręconych świetnie wydobędą piękny skręt. Ładniej można wydobyć piękno fal i loków.
Sposobów na ułożenie fryzur z włosów cieniowanych od góry jest sporo.

Komu pasuje cieniowanie włosów od góry?

Cieniowanie włosów od góry sprawdza się u posiadaczek cieńszych włosów. Chętnie z tej metody korzystają osoby z grubymi włosami. Włosy cieniowane od góry nabierają lekkości, co przekłada się na ładniejsze ułożenie fryzury.

Szczególnego znaczenia nabiera cieniowanie w okolicach twarzy. Za pomocą tej techniki można optycznie zmienić jej kształt. Perfekcyjnie wykonane cieniowanie zmiękczy kwadratowy podbródek i złagodzi rysy twarzy trójkątnej. Jednakże styliści nie polecają cieniowania od góry osobom o okrągłej twarzy. Nadmiar włosów podczas cieniowania może dodać dodatkowej niepożądanej okrągłości. Jeśli masz włosy za mało nawilżone i wiąże się to ze skłonnością do ich puszenia, wówczas cieniowanie od góry będzie nie do końca dobrym pomysłem. Puszenie spowoduje byle jakość we fryzurze.

Czy pasuje grzywka do włosów cieniowanych od góry?

Idealnie sprawdza się dla osób o pociągłej buzi oraz z dość wysokim czołem. Doskonale dopasowana grzywka pozytywnie wpłynie na wygląd uczesania. Poza tym pomoże ukryć to, co jest do ukrycia w tej części twarzy.

Samo układanie grzywki nie powinno sprawić kłopotów. Możesz pozostawić ją do wyschnięcia. Ewentualnie lekko pofalować lub dostosować do własnych potrzeb.

Czy da się upiąć włosy cieniowane od góry?

Wszystko zależy od długości włosów. Przy półdługich i długich włosach, gdy włosy były cieniowane poniżej środka głowy, wówczas jest opcja wysokich wiązań i dołem luźno puszczonych.

Jednakże dobrym pomysłem zostaje zastosowanie opasek, ozdobnych wsuwek. Przy krótkich pozostaje własna inwencja twórcza. Jednak należy liczyć się z tym, że włosy będą potrzebowały nieco innej stylizacji. Dlatego też warto przed udaniem się do salonu wybrać najczęściej preferowane uczesania oraz dopasować do stylu życia.