Włosy cieniowane warstwowo

Dziś chciałabym poruszyć temat fryzur z cieniowanymi warstwami. Jest to rodzaj cięcia, z którego korzystało wiele z nas. Włosy cieniowane nie tylko nadają fryzurze piękny wygląd, ale również zapewniają wygodę noszenia. Ten styl pasuje praktycznie do każdej z nas. Idealnie sprawdzają się zarówno dla długich, jak i średnich włosów. Nawet osoby o włosach do ramion mogą skorzystać z cieniowania warstwowego, co pozwoli im osiągnąć efekt lekkości i objętości.

Bardzo długie ciemne włosy cieniowane warstwowo Cienkie włosy cieniowane warstwowo

Cieniowanie bez niszczenia końcówek

Znani specjaliści używają zwykłych nożyczek. Po uzgodnieniu z klientką sposobu cieniowania delikatnie cieniują w umówionych miejscach na głowie. Jest to proces nieco dłuższy, ale nie niszczący włosów jak zwykłe degażówki. Cieniujemy po to, aby optycznie zwiększyć objętość włosów. Łatwiej włosy dostosowują się do owalu głowy. Cieniowane od góry dają możliwość ich lepszego ułożenia.

Nie bez znaczenia jest owal twarzy. To od niego uzależnisz jaki rodzaj cieniowania będzie pasował.

Cieniowanie włosów, a kształt twarzy:

– PODŁUŻNA – jeśli to możliwe do fryzury proponuje się odpowiednią grzywkę ( jest ich wiele rodzajów) oraz zwykle są to włosy sięgające do ramion.
– KWADRATOWA – cieniowanie wzdłuż linii twarzy złagodzi rysy. A delikatne fale dopełnią całości.
– OWALNA – komponuje się dobrze z każdym sposobem cieniowania.
– OKRĄGŁA- owszem cieniowanie boków jest ok, ale pod warunkiem, że jej częściowymi pasemkami ukryjesz boki twarzy.
Czynność wykonaj w celu złagodzenia rysów twarzy.

Długie kolorowe włosy cieniowane warstwowo Długie proste włosy cieniowane warstwowo

Zabieg przed cieniowaniem?

Oczywiście zadaniem przed zabiegiem jest sprawdzenie struktury włosów. Długie kruche i łamliwe muszą zostać poddane ogólnemu wzmocnieniu. W innym przypadku zwykle skraca się takie włosy. Kondycja jest bardzo ważna.

Długie włosy blond cieniowane warstwowo Długie włosy cieniowane warstwowo z grzywką

Wybór fryzjera

Do cieniowania warstwowego należy podejść bardzo rozsądnie. Z efektem po cieniowaniu będziesz zmagać się jakiś czas. Dlatego wybór dobrego specjalisty ma znaczenie.
Od jego zdolności zależeć będzie Twoja satysfakcja.

Pielęgnacja po cieniowaniu

Niby każdy wie, ale czasami wykonujemy coś nie tak. Zaraz po cieniowaniu włosy mają naruszoną strukturę, dlatego też zadbaj o przywrócenie ich wilgotności. Domknij końcówki włosów. Płucz włosy chłodną wodą. Nie używaj zbyt gorącego strumienia powietrza podczas suszenia. Warto też zainteresować się kosmetykami z keratyną oraz dobrymi olejkami. Wklepywane w końcówki dadzą wymierne korzyści.

Plusy i minusy cieniowania warstwowego

Zacznę od plusów. Oczywiście takie cieniowanie wykonane u dobrego specjalisty da pełne zadowolenie. Ale jeżeli trafisz do pierwszego lepszego i niesprawdzonego specjalisty skutki mogą być nie bardzo fajne. Nie dość, że naruszy strukturę włosów, to istnieje opcja zbyt głębokiego wycieniowania. I pozostają marne szanse na dobrą fryzurę.

Piękne kręcone włosy cieniowane warstwowo Rude włosy cieniowane warstwowo

Długie włosy cieniowane warstwowo

Co daje nam warstwowo cieniowanie długich włosów? Takie obcięcie włosów daje wiele możliwości samego ich wyglądu. Po pierwsze włosy klapnięte lekko unoszą się ku górze, dostają objętości. Po dobrym cieniowaniu fryzura nabiera nowego wymiaru. Nasza fryzura odmłodnieje. Wystarczy tylko wybrać odpowiedniego fryzjera i szybkie podjęcie decyzji.