Włosy do łopatek

Włosy do łopatek to wspaniała uniwersalna długość dla kobiet. Półdługie włosy można układać do różnych fryzur. Zawsze nadążają za aktualnymi trendami modowymi. Podkreślą pięknie kształt twarzy. Zgrać można z kreacjami na wszystkie uroczystości.

Dla kogo włosy do łopatek?

Długość do łopatek to bardzo kobieca długość. Jest jakby bazą dla fryzur, począwszy od minimalistycznych, po sportowe aż po eleganckie. Przy cięciu włosów do łopatek styliści proponują szczególnie brać pod uwagę rysy twarzy:

– twarz prostokątna czy okrągła bardzo zyskuje na długości do łopatek.
Tuszuje skutecznie kształt twarzy.

– dla osób bardzo szczupłych włosy zachowują idealną proporcję.

– każde zniszczone włosy podcięte do łopatek zyskają na wyglądzie.

– dla osób z pełnymi biodrami półdługie włosy zmieniają optycznie rysy.

Zanim jednak dokonasz radykalnego cięcia zwróć uwagę na to czy zyskasz na wyglądzie i będziesz zadowolona z nowej wersji fryzury. Proponuję wziąć pod uwagę wzrost, figurę oraz czy już jesteś gotowa na zmiany.

Jakie aktualnie modne są fryzury dla włosów do łopatek?

Obecnie styliści proponują:
– włosy cieniowane
– włosy proste
– włosy z grzywką.

Włosy cieniowane

Zanim rozpoczniesz przygodę z cieniowaniem omów z fryzjerem wszystkie za i przeciw. Nie każda grubość włosów da pozytywne efekty. Cieniowanie da lekkości gęstym włosom. Pasma idealnie będą się układać. Samą technikę cięcia należy dobrać do rodzaju włosów. Włosy zarówno proste jak i kręcone nadają się do cieniowania. We wszystkim należy zachować umiar.

Technika butterfly haircut to idealne cięcie, aby włosy dostały na lekkości. Zyskuje się ją poprzez skrócenie i wycieniowanie górnych pasm. Kosmki idealnie zgrywają się na każdej długości.
Fryzura jest bardzo elegancka, a zarazem dodaje lekkości.

Technika cięcia V-cut to kolejna modna opcja cięcia. Sprawdzi się u pań o rysach owalnych, prostokąta czy kwadracie. Obcięcie włosów polega na takim cieniowaniu, aby włosy na plecach tworzyły kształt litery V.

Włosy proste

Jeśli masz piękne, dobrze nawilżone włosy to jesteś w grupie osób zadowolonych. Fryzury proste z włosami do ramion zawsze są na topie. Wystarczą tylko małe korekty i fryzura jest w kilka chwil gotowa. Bez względu czy zaczeszesz je z przedziałkiem przez środek, czy z boku zawsze będziesz zachwycać taflą zdrowych włosów.

Dla tak prostych włosów można wykonać bardzo stylowy koczek na dole tak zwany niski messy bun. Samo ułożenie fryzurki jest szybkie i bardzo efektowne.

Inną fryzurą dla włosów do łopatek jest ich karbowanie. Sprawdzi się zarówno w pracy jak i poza nią.

Włosy do łopatek z grzywką

Grzywka we włosach to bardzo wdzięczny temat dla wszystkich. Bardzo chętnie jest wprowadzana na każdej długości pasm. Służy ona przede wszystkim do ozdoby, do zatuszowania drobnych niedociągnięć. Jednak jej zgranie z kształtem twarzy jest bardzo ważne. Powinna dodawać lekkości. Styliści proponują grzywkę typu gypsy shag. Grzywka powinna wyglądać tak jakby, w jej uczesaniu brał udział wiatr.

Farbowanie włosów do łopatek

Do farbowania włosów półdługich wystarczą zwykle dwa opakowania. Jednak ilość uzależnisz od gęstości kosmków. Należy bardzo dokładnie czytać etykietki.

Aby długo cieszyć się zdrowymi i lśniącymi pasmami bardzo ważna jest pielęgnacja włosów przed i po farbowaniu. Umiejętnie dobieraj kosmetyki do każdego rodzaju włosów.

Fryzura do łopatek z grzywką na boki Fryzura do łopatek z grzywką zaczesaną na bok, ciemne brązowe włosy Fryzura do łopatek z refleksami na brązowych włosach Fryzura wolf cut sięgająca do łopatek z grzywką, gęste falujące włosy Fryzura z refleksami blond sięgająca do łopatek Odmładzająca fryzura do łopatek z grzywką Uczesanie do łopatek z grzywką na boki z gęstych włosów Włosy blond do łopatek z przedziałkiem na środku