Mając niewielką wiedzę na temat farbowania włosów, możesz sobie czasami zrobić nieplanowany kolor. Jednym z takich kolorów jest zieleń.
Jeśli niestety źle z takim kolorem czujesz się, spróbuj go zniwelować.
W chwili, gdy chcesz usunąć żółty pigment z włosów i nakładasz farbę z mocno chłodnym odcieniem, wówczas sprawisz, że nadasz włosom zielony kolor. Dzieje się to na przykład przy użyciu niebieskiego szamponu.
W momencie, gdy masz rozjaśnione włosy i zastosujesz hennę, pamiętaj o ostrożności. W hennie znajduje się indygo o niebieskim barwniku i w wyniku połączenia żółtych pasm z barwnikiem otrzymasz zielony odcień.
Szczególnie mowa o rozjaśnianych włosach. Kąpiel bez czepka w basenie może dać efekt zielonkawych włosów. Związki znajdujące się w basenie w celach dezynfekujących mogą przyczynić się do zmiany koloru włosów.
Jednym ze sposobów jest zastosowanie farby czerwonej o ciepłym odcieniu. Może to być toner z czerwonym pigmentem lub płukanka.
Specjaliści proponują też zastosowanie płukanki z octu lub piwa. Przynajmniej będzie mniej widoczny odcień. Stosowanie 2 x w tygodniu płukanki sprawi, że powoli zmienią kolor i zyskają na wyglądzie. W pilnym przypadku proponuje się użyć koncentratu pomidorowego. Przetrzymanie go we włosach na 1 godz. da dobre efekty. Włosy zawinięte w folię i ręcznik, a następnie umyte szamponem to szybki sposób ratujący kolor włosów.
Na zielone i żółte włosy pomoże różowa płukanka. Włosy uzyskają modny kolor, a jednocześnie dostają połysku. Tak czasami zyskuje się kolor zielonkawy. Jednak i on nie powinien być powodem do zmartwień. Specjalista i na taką niedogodność skutecznie pomoże. Zielony kolor wchodzi również na łamy mody. Nie jest to brzydki kolor. Szeroka paleta kolorów może stworzyć z zielenią ciekawe zestawienie. Farbowanie na całej długości, sombre, ombre czy refleksy to kolejne pomysły na włosy z zielenią.