Zimny blond możesz uzyskać, stosując wiele technik. Należą do nich sombre, ombre czy baleyage. Aby utrzymać na dłużej wymarzony kolor, proponuje się stosować płukanki, tonery lub odżywki.
Z pewnością posiadaczkom o neutralnym kolorze cery. Inne osoby, zanim zdecydują się na zmianę koloru, zalecam zasięgnąć języka u stylisty. Zawsze są wyjątki w regule. Zimny blond z łatwością uzyskają osoby z naturalnym blondem, jasnym brązem lub niewiele ciemniejszym tzw. mysim kolorem. Zimny odcień blondu sprawdza się przy niebieskich lub zielonych oczach. Jednak dobrze wykonany makijaż rozszerzy paletę zastosowania koloru.
Rozjaśnianie na jasnych włosach nie jest problematyczne. Uzyskuje się je w miarę szybko. Natomiast włosom nieco ciemniejszym od blondu proponuje się stopniowe rozjaśnianie kosmków.
Wprowadzenie sombre na końcówkach lub technika baleyage pomoże przybliżyć do ulubionego koloru. Aż do uzyskania efektu końcowego zimnego blondu.
Wśród palety blondu znajdziesz z pewnością coś dla siebie. Zestaw chłodny blond ombre oraz chłodny sombre blond czynią optyczne zagęszczenie włosów, dając efekt 3D. Wprowadzenie refleksów będzie delikatniejszą opcją uzyskania chłodnego blondu. Wybór farby możesz uzgodnić ze stylistą. Razem weźmiecie wszystko pod uwagę. Może też rozjaśnić kolor, a następnie użyć tonera do blond włosów.
Przy samodzielnym wyborze farby dla przypomnienia chłodny odcień odnajdziesz, gdy wzrok skierujesz na drugą cyfrę w opisie i będzie to odcień. A oznaczenie 1 lub 2 to chłodne odcienie.
Odcień chłodnego blond sombre to wymarzony kolor dla naturalnych blondynek z ciepłym blondem lub szatynek z jasną karnacją. Chłodne sombre przy wykorzystaniu kilku odcieni farb i wykonanych na całej głowie nadaje świetlistości i głębi włosom. Efekt trójwymiaru świetnie spełnia swoje zadanie.
Stylista po wstępnej ocenie zwykle stosuje kilka odcieni farb. Dla niego najważniejsze jest zgranie kolorystyki użytych farb z karnacją twarzy i tęczówką oczu. Od góry zastosuje ciemniejszą farbę i małymi krokami rozjaśnia innymi tonami, stosując stopniowanie ku dołowi aż do końcówek włosów.
Zaopatrzenie się w niebieski szampon, fioletową maskę oraz płukankę to podstawa. Ich użycie uzależnisz od potrzeby w danej chwili. Po prostu zrobisz to na samoocenę w wyglądzie włosów, ponieważ każdy ma je inne. Zwykle stosuje się 1 x w tygodniu. Czas ich trzymania na włosach zwykle trwa 15 min.
Z niebieskiego szamponu na pewno skorzystają brunetki, które przeszły na blond. Odcień miedziany jest wówczas niwelowany. Fioletowy szampon proponuje się blondynkom w celu ochłodzenia koloru. Z szamponów nie poleca się korzystać każdego dnia. One mają wspomóc w pielęgnacji.
Bardzo polecane są również odżywki do włosów rozjaśnianych. One będą sprawować pieczę nad kondycją zdrowego włosa. Poleca się je stosować po każdym myciu włosów na wilgotne włosy.
Przeważnie są do spłukania. Odżywki do włosów rozjaśnianych zawierają ekstrakty roślinne np. z rumianku. Poza tym keratynę, olejki i składniki poprawiające kondycję włosów.
Nie wolno zapomnieć o olejowaniu włosów. Do tego celu wykorzystasz olejki, których zadaniem jest domknąć łuski włosów, aby włosy były zdrowe i nie ulegały rozdwojeniu i łamały się.
Tak toneru użyjesz w momencie, gdy powstaje żółty odcień włosów, czyniąc je ciepłym blondem. Im rzadziej go użyjesz, tym lepiej dla włosów. Jednak skutecznie ochłodzi barwę włosów.
Zaleci Ci stylista po wykonaniu usługi. Domowym, dobrym sposobem jest wykorzystanie rumianku. Idealnie sprawdzi się dla chłodnego blondu. Wystarczy tylko zaparzyć 3 torebki rumianku.
Odczekać aż mocno ostygnie i moczyć kilka minut. Do stosowania 1 x w tygodniu pozwoli zapobiec żółtym odcieniom.